Греція більш вигідна Путіну у складі ЄС - FT

Поділитися
Греція більш вигідна Путіну у складі ЄС - FT Росія не буде фінансувати Грецію © Facebook/Alexis Tsipras
Прем'єр Греції Алексіс Ціпрас йшов на великі ризики, розігруючи "російську карту".

Грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його колеги з СІРІЗА зараз напевно вже зрозуміли, що Росія не стане їх фінансувати і не буде ставати їх дипломатичним спасителем, пише видання The Financial Times.

У понеділок стало відомо, що російський мільярдер Юрій Мільнер вкладе $ 100 млн на пошук позаземних цивілізацій. "За моїми розрахунками, це на $ 100 млн більше, ніж уряд РФ запропонував в якості фінансової допомоги Греції, коли радикальна ліва партія СІРІЗА, яка "симпатизує" Москві, прийшла до влади в січні", - пише оглядач газети Тоні Барбер.

За час "хаотичного" перебування при владі СІРІЗА, прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас знову і знову намагався розіграти "російську карту", щоб боротися з тиском кредиторів єврозони на Афіни.

По-перше, контакти між грецьким урядом і Кремлем спочатку не мали ніяких практичних результатів. Простіше кажучи, Москва бачить Афіни як "біду" єврозони, у тому числі і боргову кризу в Греції, розцінює як суто європейську проблему: Європа повинна заплатити за це і все вирішити.

Кремль навіть не звільнив грецькі сільськогосподарські підприємства від зустрічних санкцій, накладених на ЄС у відповідь на європейські обмежувальні заходи, які послідували за анексією Росією Криму і втручанням у Східною Україну.

Правда, під час візиту в минулому місяці в Санкт-Петербурзі Ціпрас уклав з Росією угоду про газопровід через Грецію. Але у цього проекту довгий шлях від прийняття до перетворення в конкретну форму. "Загалом, ви повинні були б сказати, що Росія має більше впливу на деякі колишні комуністичні союзники на Балканах, ніж на Грецію", - йдеться в статті.

По-друге, автор стверджує, що російські політики, такі як міністр фінансів Антон Сілуанов, проти виходу Греції з єврозони і ЄС. Вихід Афін з єврозони став би потрясінням на фінансових ринках, що дуже небажано для Росії, яка бореться з посилюється економічним спадом через низькі ціни на енергоносії і західні санкції.

"Із дипломатичної точки зору, дружня Греція є більш корисною для Росії всередині ЄС, де РФ може з допомогою своїх аргументів впливати на Афіни, дотримуючи свої інтереси", - йдеться в статті.

У-третіх, Ціпрас і його колеги з СІРІЗА, які були настільки наївними ще півроку тому, зараз, напевно, вже зрозуміли, що Росія не стане їх фінансувати і не буде ставати їх дипломатичним спасителем. Тим не менш, Ціпрас продовжує грати "російську карту". Один з таких прикладів такого "фокусничества" - референдум в Греції в липні, коли виборці повинні були підтримати позицію Ціпраса проти умов кредиторів. Тоді з'явились певні "сигнали" про те, що грецький прем'єр перебуває в контакті з Кремлем і шукає підтримки президента РФ Володимира Путіна, який міг би допомогти йому в протистоянні з урядами єврозони.

Ціпрас у своїх намірах не керувався наміром отримати гроші від Путіна або, тим більше, відмовитися від Заходу в користь Росії. "Замість цього, він намагався створити ілюзію, що він становить загрозу для західних союзників Греції", - зазначає оглядач видання.

З одного боку, Ціпрас намагався спонукати адміністрацію американського президента Барака Обами, який вже і так був стурбований геополітичними наслідками грецької проблеми, ще більше чинити тиск на європейців, і не дозволити Греції вийти з єврозони.

З іншого боку, "залицяння" до Росії були певною спробою завоювати увагу канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка була більш серйозно стурбована виходом Афін з єврозони, ніж її міністр фінансів Вольфганг Шойбле.

У певному сенсі, Ціпрас грав з великими ризиками. Але США чинять тиск, щоб запобігти виходу Греції з єврозони, а Німеччина вирішила надати Афінам ще один шанс. "Однак грецькому прем'єру довелося прийняти допомогу в обмін на програму реформ, проти якої виступає він сам і його партія", - йдеться в статті.

"Те, що почалося як розігрування "російської карти", закінчилося як "російська рулетка", - резюмує автор.

Читайте також: У США знайдена гітара Джона Леннона, яка більше 50 років вважалася загубленою

23 липня парламент Греції прийняв другий пакет законопроектів для переговорів з міжнародними кредиторами. Прийнятий пакет законопроектів повинен захистити, в теорії, платників податків від банкрутства банків.

Повідомлялося, що

Як пише Тетяна Силіна у статті "Дзеркало тижня. Україна" "Греція. Троянський кінь або бодливое теля?", поведінка нового грецького керівництва дратує в ЄС багатьох, не тільки Берлін. Сполучені Штати також неодноразово висловлювали невдоволення як з приводу намірів Греції взяти участь у реалізації "Турецького потоку", так і щодо її військового співробітництва з РФ. Греція - єдина країна НАТО, активно розвиває ВТС з Росією. Детальніше про стосунках Греції і Росії читайте у проекті "Дзеркала" - Викрадення Європи. Греція.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі