"Горе-пропагандисти з акцентом": Американський журнал висміяв нову версію РосЗМІ по "Боїнгу"

Поділитися
"Горе-пропагандисти з акцентом": Американський журнал висміяв нову версію РосЗМІ по "Боїнгу" "КП" випустила нову версію на "Боїнгу" © rnd-sale.ru
"Комсомолка" стверджує, що агенти ЦРУ обговорювали по телефону мінування "Боїнга".

Журналістів американського видання Foreign Policy настільки вразила масштабами дезінформації чергова версія російських ЗМІ катастрофи "Боїнга", що вони випустили різко критичне спростування на двох мовах - англійською і на російською.

Зокрема, "сміховинною" була названа остання версія російського видання "Комсомольська правда", яка посилається на "секретні матеріали ЦРУ", звинувачуючи американські спецслужби в мінування малайзійського "Боїнга". Фактично, у версії цього "розслідування" американці виходять замовниками і навіть виконавцями теракту.

У той же час, впевнені автори, що незважаючи на нісенітницю цього варіанту, російські журналісти навіть не спробували зробити "докази" правдоподібними.

"На кожен елегантно виготовлений зразок мистецтва дезінформації, який завоює серця і уми, знайдеться фальшивка настільки бездарно зліплена, що це прямо-таки анекдот. Щоб не бути голослівним: ось сміховинно грубий аудіозапис, випущений російським жовтим виданням "Комсомольская правда" в середу. На цьому записі два нібито агента ЦРУ обговорюють плани щодо знищення літака авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом MH17 і розбився на території східної України 17 липня 2014 року", - починає пояснення видання.

"Запис розмови між двома людьми, які видають себе за шпигунів по імені Девід Хемілтон і Девід Л. Стерн, починається з ходульних привітань, а нескладний діалог звучить так, як ніби його зачитують з папірця. На записі вони обговорюють "підготовку" до операції, в яку входять власне знищення літака за допомогою ракети "земля-повітря", а також план "Б" – приміщення бомби в салон літака. І все це для того, щоб інсценувати аварію і кинути тінь на сепаратистів на території України, яких підтримує Росія, а також на сам Кремль", - продовжує видання.

Але щоб засумніватися в достовірності аудіозаписи, впевнені в FP, довго її слухати не доведеться - як мінімум, пропаганда випустила правдоподібність акценту і навіть перекладу.

"Один половину запису говорить як британець, але потім перемикається на інший акцент, який більше нагадує американський. Другий щосили намагається сховати свій російський акцент, але він вилазить на самому початку, коли він незграбно запитує свого спільника: "Як проходить підготовка?" (How are the preparations?) Але сама очевидна невідповідність – в самому діалозі: носії англійської один з одним так не говорять. Їх мовні звороти звучать так, ніби їхній діалог був переведений з російської з допомогою Google Translate. В кінці вони говорять один одному "Удачі!" (Luck!) – це популярна в російській мові форма прощання", відзначають журналісти.

Тут же російським ЗМІ згадують цілий перелік версій, які завжди подавалися російської аудиторії як "ексклюзивні" і правдоподібні, правда, швидко забувалися, коли створювалися зовсім нові.

"На початку російська влада стверджувала, що літак був збитий винищувачем "СУ-25" українських ВПС. У липні 2014 року Міністерство оборони Росії провів прес-конференцію, де представила дані, зняті з радара: згідно з цими даними, поруч з бортом MH17 незадовго до його загибелі з'явився інший літак. Російський союз інженерів випустив власну доповідь, де стверджувалось, що уламки літака несуть на собі сліди попадання ракети "повітря-повітря" з тепловим наведенням. Потім російські ЗМІ присвятили масу уваги словами якогось людини, який стверджував, що він авіадиспетчер родом з Іспанії, що працює в аеропорту Києва, і що він бачив, як слідом за авіалайнером вилетіли два українських винищувача. Коли іспанський авіадиспетчер виявився фальшивкою, Кремль переключився на нову версію – мовляв, літак був збитий ракетою з української території, випущеної вірними Києву військами", - перераховує американське видання.

Як відомо, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН щодо створення трибуналу по "Боїнгу".

Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.

Більшість розслідувань, включаючи журналістських, з України, Німеччини, Нідерландів і Великобританії (Bellingcat) і навіть Росії ("Новая газета", "Слон" і т. д.) наполягають на тому, що Боїнг був збитий саме проросійськими бойовиками. При цьому офіційна Москва і федеральні ЗМІ спростовують провину бойовиків, а також свою причетність до подій, заперечуючи факти постачань зброї в Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі