Переслідування Росією віруючих "Свідків Єгови" відроджує похмурі практики минулого. Найгірші методи ведення допитів у Радянському Союзі нещодавно відродилися в сибірському місті Сургут. Незважаючи на те, що нинішня Росія гарантує свободу думки і віросповідання, згідно з конституцією, її служби безпеки поводять себе так, як ніби Йосип Сталін все ще живий і править, пише американська газета The Washington Post в редакційній статті.
У квітні 2017 року Верховний суд Росії визнав "Свідків Єгови" екстремістською організацією. Це нонсенс. "Свідки Єгови" уникають підпорядкування державі, відмовляються від військової служби, не голосують і розглядають Бога в якості єдиного істинного лідера. За їх переконаннями, вони страждають від жорстких репресій з боку російських служб безпеки. Рейди проти них пройшли в 40 регіонах. Наразі 140 віруючих звинувачують у скоєнні кримінальних злочинів, в тому числі 26 перебувають у попередньому ув'язненні і ще 26 людей перебувають під домашнім арештом. Останній напад на "Свідків Єгови" особливо шокує.
За даними групи, рано вранці 15 лютого спецслужби провели масові обшуки будинків "Свідків Єгови" в Сургуті і місті Лянтор в районі Ханти-Мансійського півострова в Сибіру. Близько 40 осіб було затримано, і проти 19 віруючих було порушено кримінальну справу, стверджуючи, що вони організовують або підтримують "екстремістську" організацію.
Представник СІ повідомив, що сімох затриманих піддали тортурам між допитами в одному з офісів Слідчого комітету Росії. Прес-секретар організації повідомив, що російські співробітники служби безпеки одягли мішок на голову підозрюваного, обмотали його стрічкою, зв'язали руки підозрюваного за спиною, розбили йому пальці, і били його по шиї, ногах і в області нирок. Вони поливали затриманих чоловіків водою і наносили удари струмом. Представник "Свідків Єгови" повідомив, що чоловіків неодноразово допитували про місце проведення зборів, імена старійшин і паролі до їх телефонів. Троє все ще перебувають в ув'язненні. Слідчий комітет в Сургуті заперечував звинувачення, але потім сказав, що розслідує ці факти. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International зазначила, що "тортури та інші види жорстокого поводження дійсно мали місце".
У своєму недавньому зверненні до нації президент Трамп хвалився, що він "зробив історичні дії для захисту релігійної свободи". Але він промовчав про нещодавню жорстокість проти "Свідків Єгови" в Росії. Де був віце-президент Пенс, який заявив, що свобода віросповідання є "головним пріоритетом цієї адміністрації"? Чи держсекретар Майк Помпео? Вони не змогли зміцнити позицію США як маяка надії для тих, хто страждає за свої релігійні погляди.
Правозахисники часто критикують Росію за порушення релігійних свобод в зв'язку з забороною діяльності організації. Тим часом російська влада висловлює занепокоєння створенням Православної церкви України, називаючи це "церковним розколом". Президент РФ Володимир Путін під час святкування ювілею інтронізації патріарха РПЦ Кирила заявив про готовність "робити все" для захисту українських віруючих. Що мається на увазі під словами "робити все", він не пояснив. Путін також звинуватив уряд України у "грубому втручанні в церковне життя", порівнявши його з "безбожниками минулого століття", які "виганяли віруючих з храмів" і "травили священнослужителів".
Раніше повідомлялося, що в Євросоюзі шкодують про заборону "Свідків Єгови" в Росії.