Головні американські та китайські дипломати зустрілися на Гаваях через загострення напруженості

Поділитися
Головні американські та китайські дипломати зустрілися на Гаваях через загострення напруженості © Военное обозрение
США продовжують критикувати Китай за дії, спрямовані проти Гонконгу і уйгурів, Китай також закликає не втручатися в його внутрішні справи.

Держсекретар США Майк Помпео зустрівся з високопоставленим китайським дипломатом Ян Цзечі на Гаваях в середу на особистих переговорах на високому рівні, які стали рідкістю на тлі напруженості між двома стратегічними суперниками, повідомляє Reuters.

Дві найбільші економіки світу перебувають у сварці через боротьбу з пандемією коронавірусу і прагненням нав'язати Китаю Гонконгу законодавство про безпеку, серед безлічі проблем, які загострилися в цьому році.

Ян сказав Помпео, що Вашингтон повинен поважати позиції Пекіна з ключових питань, зупинити його втручання в такі питання, як Гонконг, Тайвань і Сіньцзян (де проживають уюгуры), і працювати над відновленням відносин, йдеться в заяві МЗС Китаю.

Помпео, якого особливо критикували китайські дипломати і державні ЗМІ, підкреслив, що "необхідно вести взаємовигідні відносини між двома країнами", - заявила прес-секретар Держдепартаменту США Морган Ортагус.

"Він також підкреслив необхідність повної прозорості та обміну інформацією для боротьби з триваючою пандемією COVID-19 і запобігання майбутніх спалахів".

Через кілька годин після закінчення зустрічі Китай оголосив, що його вищий парламентський орган розгляне проект законодавства про національну безпеку Гонконгу в ході сесії, яка почалася в четвер.

Раніше міністри закордонних справ країн G7, в тому числі "Помпео", виступили з заявою, в якій закликали Китай не приймате нове законодавство для Гонконгу, яке критики називають посяганням на демократичні свободи території.

Коли зустріч почалася, президент США Дональд Трамп підписав закон, що передбачає санкції проти осіб, відповідальних за репресії проти уйгурських мусульман в китайському регіоні Сіньцзян, що створює загрозу відплати з боку Пекіна.

Ву Сіньбо, декан Інституту міжнародних досліджень в університеті Фудань в Шанхаї, сказав, що зустріч може зменшити "дипломатію мікрофонів" між двома сторонами, але сказав, що сумнівається, що це стабілізує відносини.

"Трамп продовжить критикувати Китай напередодні виборів в США", - сказав він.

Помпео був сильний у своїй критиці Пекіна. Це був його перший відомий контакт з Яном, так як вони обговорювали коронавірус по телефону 15 квітня, і їх перша зустріч віч-на-віч з минулого року.

Ні одна із сторін не визначила порядок денний переговорів на Гаваях, але дипломати та інші джерела заявили, що зустріч була запрошена Китаєм.

Відносини між США і Китаєм досягли найнижчого рівня за останні роки. В середині травня Трамп, який уклав угоду, щоб покласти кінець руйнівній торгівельної війни, яку він почав з Китаєм, зайшов так далеко, що припустив, що може розірвати відносини з Пекіном. Підписаний у середу законопроект Трампа передбачає санкції проти китайських чиновників, відповідальних за утиск уйгурських мусульман. Трамп зменшив цю можливість, сказавши, що розглядає вимоги до санкцій як рекомендаційні, а не обов'язкові.

Читайте також: За добу окупанти в Донбасі здійснили 11 обстрілів — ООС

У той час як Трамп і його адміністрація посилили риторику проти Китаю напередодні листопадових виборів у США, його колишній радник з національної безпеки Джон Болтон заявив у середу, що Трамп звернувся за допомогою до китайського президента Сі Цзіньпіну, щоб виграти переобрання. Китай заявив у четвер, що не зацікавлений у втручанні у вибори.

Звинувачення Болтона є частиною книги, на яку уряд США подав до суду, щоб заблокувати його публікацію. Трамп завдав у відповідь удар по Болтону, назвавши його "брехуном".

Серед своїх критичних зауважень щодо Китаю Помпео сказав, що Китай міг би запобігти сотні тисяч смертей від глобальної пандемії коронавіруса, будь він більш відкритим.

Раніше повідомлялося, що Трамп ініціював процес скасування спеціального режиму США щодо Гонконгу, щоб покарати Китай за обмеження там свободи, але не зупинив негайне припинення привілеїв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі