Як повідомляє Reuters, свої коментарі Каль зробив під час промови у аналітичному центрі Hanns Seidel Foundation у Мюнхені. Видання отримало запис його слів, які прозвучали після того, як розвідка США звинуватила Москву у спробі втрутитися в американські вибори, а Іспанія запідозрила її у використанні соціальних мереж для просування незалежнсті Каталонії і дестабілізації Іспанії.
За словами Каля, Німеччині, США, союзникам в НАТО і Євросоюзу важливо пильно стежити за розгортанням російських військових сил. На його думку, навчання "Захід" показали, що Москва "дуже близька" до виконання плану з модернізації 70% своїх Збройних сил до 2020 року.
"Ми повинні бути на поготові. Мир у Європі більше не гарантований факт", - наголосив голова німецької розвідки.
Він додав, що мета Москви полягає в ослабленні ЄС, зменшенню присутності США в Європі. Крім того, вона намагається вбити клин між Вашингтоном і Брюсселем. Президент Володимир Путін, за словами головного розвідника Німеччини, хоче запобігти поширення європейських цінностей на схід включно з Україною і Грузією. На думку Каля, ці країни не зможуть приєднатися до НАТО, поки в Москві будуть переважати погляди Путіна.
"Це означає, що замість партнера в європейській безпеці у нас є Росія - потенційна загроза", - сказав Каль.
Він також вказав на розміщення російських ракет короткого радіусу дії в Калінінграді. І це становить загрозу для Німеччини. На думку Каля, Захід повинен тверезо оцінювати Росію і загрози, які від неї надходять.
Раніше директор Грузинського інституту політики і професор полілотології Тбіліського національного університету Корнелій Какахія і політичний аналітик Джозеф Ларсен писали в статті для Atlantic Council, що війна Росії проти України може ніколи не закінчитися. На його думку, Москва може вчинити з Україною так само, як з Грузією і перейти до підривної діяльності з метою похитнути її уряд і посіяти хаос.
Нещодавно спеціальний представник США Курт Волкер сказав, що Вашингтон не має наміру пов'язувати врегулювання в Донбасі з Кримом. Проте Захід не збирається визнавати анексію півострова.