Про це, як повідомляє канадська газета Globe and Mail, вона сказала під час промови перед публіканцією нового багатомільярдного проекту бюджету для Збройних сил Канади. Фріланд відкинула зовнішню політику американського президента під гаслом "Америка перед усім" і його наміри вийти з угод про вільну торгівлю, боротьбу з кліматичними змінами, а також його відмову від захисту західних цінностей у протистоянні авантюризму Росії і "Ісламської держави".
Під час промови вони не назвала ім'я президента США прямо, але висловила глибоку стривоженість щодо бажання багатьох американських виборців "скинути з себе тягар світового лідерства".
"Той факт, що наші друзі і союзники поставили під сумнів важливість носити мантію глобального лідера, загострює увагу на потребі для нас усіх прокласти власний чіткий і суверенний курс", - сказала Фріланд.
Вона зауважила, що Канада змогла розраховувати на потужний американський військовий щит після Другої світової війни. Однак, розворот США вимагає від Канади нового підходу у захисті ліберальної демократії.
"Покладання на безпекову парасольку США робить нас країною-клієнтом. Скажемо прямо: канадська дипломатія і розвиток часом вимагає жорсткої сили", - додала Фріланд.
На її думку, розвиток власної військової "жорсткої сили" дозволить впоратися з міжнародними викликами, такими як провокації Північної Кореї, громадянська війська в Сирії, "Ісламська держава", російське вторгнення в Україну і провокації в Балтії тощо.
"Ми зробимо необхідне капіталовкладення в нашу армію, не лише щоб вирішити проблему недбалого недофінансування, а й щоб поставити Збройні сили Канади на новий рівень, з новим обладнанням, тренуваннями, ресурсами, постійним і передбачуваним фінансуванням", - сказала голова МЗС Канади.
За її словами, Канада за допомогою збільшення військової сили і дипломатії зможе посилити значення свого голосу у світі. При цьому, вона закликала США визнати важливість своєї ролі найбільшої економічної і військової сили у світі.
Нагадаємо, що українських військових поліцейських тренуватимуть інструктори з Канади. В рамках курсу його слухачі вивчатимуть спеціальні дисципліни. Зокрема, тактичну медицину, питання дозованого застосування сили, досудове розслідування, тактико-спеціальні дії особового складу в складі підрозділу.
Як повідомлялося, 3 квітня міністри оборони України й Канади Степан Полторак і Харджит Саджжан в підписали "Угода про оборонне співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони і Збройними силами Канади".
За словами голови Міноборони України, Угода сприятиме налагодженню контактів з представниками канадської оборонної промисловості, а також дозволить поліпшити забезпечення України сучасною військовою технікою та озброєннями.