Голова МЗС Британії: Крим був першим випадком захоплення чужої території з 1945 року - The Times

Поділитися
Голова МЗС Британії: Крим був першим випадком захоплення чужої території з 1945 року - The Times Джонсон в четвер збирається відвідати Москву. © Andrew Parsons / i-Images
Втім, на його думку, варто підтримувати діалог з Москвою.

Борис Джонсон в четвер стане першим міністром закордонних справ Великобританії, який за останні 5 років відвідає Москву, де він проведе напружені переговори з Сергієм Лавровим.

Минула запланована поїздка Джонсона в Росію була скасована після того, як Даунінг-стріт і Білий дім наголосили, що його дивний підхід до дипломатії не допоможе справі. Brexit, який британський міністр просував, відбувається, але не зовсім так, як він собі уявляв.

Про це пише The Times, журналісти якого взяли інтерв'ю у Бориса Джонсона. Московська поїздка стане для нього нагодою продемонструвати оптимізм і рішучість в дусі Вінстона Черчіля. Він пошле непохитний меседж "другу Сергію" про те, що Москва повинна припинити діяти як парія світової політики.

"Росія ще ніколи не була настільки ворожою до Великої Британії і західних інтересів з кінця Холодної війни", - сказав Джонсон, перелічуючи список вбивств, військових вторгнень і спроб втручання у західні вибори.

"В Криму захоплення частини суверенної європейської території, яка належить чужій країні, відбулося вперше з 1945 року. Додайте до цього підривну діяльність на Західних Балканах. У нас буквально є російські відбитки пальців, залишені при спробі вбивства у Чорногорії. Подивістья, що вони роблять з кібервійною, подивіться на спроби підірвати демократичні процеси у Британії", - сказав Джонсон.

Він додав, що не бачить жодних доказів того, що російське втручання якось вплинуло на референдум у Британії щодо членства в ЄС.

"Але є певні докази, що був російський тролінг у Facebook", - зауважив він.

В інтерв'ю для The Times, Джонсон пригадав, як в дитинстві в часи Холодної війни навіть допустити не міг зближення Заходу з Кремлем. Тоді такий крок здавався абсурдним, "тому що Росія погрожувала нам своїми ядерними боєголовками".

"Я читав історію Пелопоннеської війни, написану Фукідідом. Для мене було очевидним, що Афіни з їньою демократією, відкритістю, культурою і цивілізацією - це аналог США і Заходу. Росія ж для мене була замкненою, огидною, мілітаристською, антидемократичною, як Спарта. Був надзвичайний момент надії на зміну, коли Берлінська стіна впала і раптом відчуття змінилися. Так ніби все до того моменту було ілюзією", - розповів виданню Джонсон.

На його думку, навіть сьогодні з Росією варто підтримувати діалог.

"Нам треба бути жорсткими і обережними, але також нам треба бути і відкритими. Ми разом побороли нацизм. Потрібно знову співпрацювати, щоб перемогти ісламський тероризм", - сказав британський міністр.

Раніше Джонсон заявляв, що Великобританія готова надати Україні військове обладнання. При цьому, він також зазначив, що Лондон лишається днією зі столиць, які постійно виступають за те, щоб санкції з Росії не були зняті.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі