На минулих в п'ятницю вранці переговорах президент Південної Кореї Мун Чже Ін і лідер КНДР Кім Чен Ин обговорили питання денуклеаризації Корейського півострова. Про це розповів на брифінгу прес-секретар президента Республіки Корея Юн Ен Чхан, повідомляє "ТАСС".
"Лідери говорили про денуклеаризацію, мир на Корейському півострові, поліпшення міжкорейських відносин. Вони провели щирий обмін думками з цих питань. Консультації будуть продовжені сьогодні, за їх підсумками буде підписана спільна декларація", - зазначив він. За словами прес-секретаря президента Південної Кореї, переговори лідерів двох держав тривали одну годину 40 хвилин.
Говорячи про спільної декларації, Юн Ен Чхан розповів, що "залишок часу буде вестися робота над змістом і уточненням всіх відповідних формулювань цього документа".
Південнокорейський лідер запропонував відновити залізничне сполучення з КНДР. Лідер КНДР також пообіцяв свсоєму сусідові не будити його ракетними запусками.
Незабаром також ма відбутися зустріч лідера КНДР Кім Чен Ина та президента США Донльда Трампа, однак про точні місце і час переговорів наразі не повідомляєтся.
За словами очільника Білого дому, зустріч із північнокорейським диктатором може відбутися в червні, однак наразі невідомо де саме. Очільник Білого дому розглядає п'ять ймовірних місць для проведення зустрічі з головою КНДР Кім Чен Ином.
Водночас, Bloomberg вдалося з'ясувати, що розглядаються дев'ять локацій, де можуть відбутися переговори між лідерами США і Північної Кореї. Окрім Європи, зустріч може відбутися також в деяких містах Азії, зокрема, Монголії.
На тлі можливої зустрічі з американським президентом, Кім Чен Ин робить різні заяви щодо денуклеаризації КНДР. Зокрема, нещодавно він оголосив про закриття ядерного полігону у північному районі та призупинення ядерних і ракетних випробувань.
Водночас, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог провиведення американських військ із регіону, які попередньо висував.
А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи його країни і компенсації з американської сторони.