Як пише Шульц, подібні дії Ердогана "це - абсолютне порушення табу", яке він категорично засуджує. "З великою стурбованістю я взяв до уваги повідомлення про те, що ви піддали різким словесним атакам і звинувачень депутатів німецького Бундестагу за їх волевиявлення", - підкреслює Шульц.
Голова Європарламенту також назвав неприйнятним порівняння парламентаріїв з терористами, "незважаючи ні на які розбіжності в політичних питаннях".
У той же день голова Бундестагу Норберт Ламмерт виступив на захист депутатів. "Кожен, хто намагається чинити тиск на окремих депутатів, повинен знати, що він нападає на весь парламент", - заявив Ламмерт, виступаючи перед початком сесії. За його словами, він вважав неможливим, що демократично обраний глава держави в XXI столітті стане зв'язувати критику німецьких депутатів з їх турецьким походженням і "називати їх кров зіпсованої".
Повідомлялося, що Анкара готується відповісти Берліну за "дискредитацію турецької нації". Напередодні стало відомо, що Меркель хоче скликати комісію для розслідування вбивств вірмен в Османській імперії.
Нагадаємо, 2 червня Бундестаг прийняв резолюцію, в якій закликав визнати геноцид вірмен та інших християнських меншин Османської імперії у 1915-1916 роках.
У відповідь на дане рішення німецького парламенту Анкара відкликала з Берліна свого посла Хюсейна Авні Карслиоглу.
Варто нагадати, що Туреччина відкидає звинувачення в геноциді. Згідно з офіційною позиціями Анкари, жертвами громадянського протистояння в 1915-1916 роках в Османській імперії були не тільки вірмени, але й турки та курди. У той же час, Вірменія наполягає на визнанні світовою спільнотою геноциду вірмен.