Глава Пентагону Ештон Картер заявив, що Росія реалізує в Сирії "програшну стратегію". Ця заява прозвучала на тлі посилення напруженості у зв'язку з вторежениями російських ВПС у повітряний простір Туреччини.
"Дії Росії призвели до ескалації громадянської війни, що стало новою загрозою перспективам політичного врегулювання та збереження структури майбутнього державного управління Сирії, хоча саме цього, за словами Росії, вона домагається. Я все ще сподіваюся, що Володимир Путін побачить, що прив'язувати Росію до потопаючого корабля – це програшна стратегія", - сказав Картер.
У четвер, 8 жовтня, Картер візьме участь у нараді НАТО на рівні міністрів. Очікується, що серед питань, які будуть винесені на обговорення, буде і агресія Росії в Україні.
"Ми будемо і далі чітко заявляти, що якщо Росія хоче вийти з міжнародної ізоляції і вважатися відповідальною глобальною державою, вона повинна припинити агресію в Східній Україні. Ми зробимо всі необхідні кроки, щоб стримати згубний і дестабілізуючий вплив Росії, її агресію та застосування сили, включаючи спроби підірвати стратегічну стабільність і оскаржити склався військовий баланс в Європі", - додав глава Пентагону.
Раніше телеканал CNN з посиланням на джерела в Пентагоні повідомив, що Російська Федерація готується до можливої наземної операції в Сирії проти супротивників президента Башара Асада.Джерела уточнили, що наземне озброєння складається з чотирьох установок артилерії і реактивних систем залпового вогню БМ-30 "Смерч". Зброю було помічено між містами Хомс та Ідліб.
Американське видання New York Times, з посиланням на джерела в урядових і військових колах США, повідомило про готується відкриття нового фронту проти "Ісламської держави" в Сирії.
Видання The Wall Street Journal знову повідомило, що Росія завдала авіаударів не по позиціях ІД, а попольовому госпіталю сирійської опозиції. Видання повідомляє, що, незважаючи на нанесення декількох авіаударів по утримуваним "Ісламською державою" територіям, Росія вже третій день бомбить північно-західні території Сирії, де сили ІД відсутні.
Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".
У той же час, США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД".
Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.