У середу, 9 вересня, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі заявив, що боротьба з терористичним угрупуванням ІДІЛ опинилася в "тактичному тупику".
За його словами, проблеми, які стоять перед обома сторонами конфлікту, не дозволяють ні терористам, ні воюючою проти них міжнародній коаліції під егідою США домогтися помітних успіхів.
Коаліція перекрила канали постачання ісламістів, завдала відчутних ударів по керівництву ІДІЛ і продовжує наступати на терористів за кількома напрямками.
Проте, як сказав Демпсі, у військових Іраку змінилося керівництво, і вони стикаються з організаційними проблемами, а в іракському керівництві тривають внутрішні протиріччя.
"Тут все діло в них. Їм необхідно навести порядок в будинку і приготуватися до переходу в наступ". – вважає глава Об'єднаного комітету начальників штабів США.
На його думку, темпи просування іракської армії залежать саме від керівництва Іраку, а не від військового потенціалу країни.
Раніше повідомлялося, що бойовики ІДІЛ використовують десятки тисяч мирних людей в якості живого щита в місті Фаллуджа з метою протистояти наміру уряду Іраку звільнити провінцію Анбар від ісламістів.
13 червня уряд Іраку офіційно оголосило про початок масштабної військової операції з повернення контролю над західною провінцією Анбар, яка на даний момент знаходиться під владою бойовиків ІДІЛ. В даній провінції розташовані такі великі міста, як Рамаді і Фаллуджа.
У травні Пентагон звинуватив армію Іраку в небажанні воювати проти ІДІЛ. Глава Пентагону Ештон Картер заявив , що США можуть допомогти багатьом армії Іраку, але нездатні наділити їх бажанням воювати.
Раніше в Пентагоні заявили, що на розгром терористичної угруповання ІДІЛ піде до 10 років. Також у Пентагоні зазначили, що ісламісти змінили свою тактику з метою скоротити втрати від авіаударів коаліції. Американський президент Барак Обама заявляв, що Вашингтон не має закінченоїстратегії зі звільнення Іраку від терористичного угруповання ІДІЛ.