Перебуваючи з робочим візитом у Малайзії, глава МЗС Росії Сергій Лавров переконує керівництво країни не вносити повторно в ООН пропозицію про міжнародний трибунал з розслідування обставин знищення проросійськими бойовиками авіалайнера Боїнг.
Про це в прямому ефірі радіостанції "Ехо Москви" заявив її головний редактор Олексій Венедиктов.
"Зараз Лавров перебуває в Малайзії... і намагається переконати малазійський уряд не вносити повторно пропозицію про трибунал. Тому що наша аргументація була така: "Слідство ще не закінчилося - чого трибунал засновувати?"... Так от, слідство невдовзі закінчиться. Там два слідства, нагадаю: одне - про причини катастрофи, друге - про відповідальність. І десь в січні будуть представлені матеріали слідства до Ради безпеки ООН. І тоді Малайзія знову внесе цю пропозицію. Ось Лавров намагається переконати цього не робити, наскільки я знаю", - сказав журналіст.
Нагадаємо, 29 липня Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу" і стала єдиною країною, яка проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.
Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.
Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.
Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.