Учасники групи підтримки Сирії не мають наміру відкладати вирішення питання про долю президента Башара Асада, а також закликають створити перехідний уряд у найближчі місяць-два, заявив держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції у Нью-Йорку 18 грудня, передає Інтерфакс-Україна.
"Повна імплементація Женевського комюніке, в якому йдеться про створення перехідного уряду, - це той процес, який ми повинні почати негайно. І ми повинні зробити це за шість місяців, що означає, що протягом найближчих двох місяців має бути прийняте рішення про передачу влади, а також про створення перехідного органу влади", − зазначив Керрі.
Він уточнив, що всі учасники переговорів погодилися з необхідністю оперативно почати процес політичного врегулювання конфлікту в Сирії.
"Ми не повинні чекати півроку, щоб почати перехідний період. І всі учасники переговоривши сьогодні погодилися з цим", − запевнив глава Держдепу.
18 грудня Рада безпеки ООН проголосувала за підтримку проекту резолюції, яка закріплює домовленості, досягнуті в рамках віденського процесу врегулювання кризи в Сирії.
В документі йдеться про важливість повної імплементації Женевського комюніке 2012 року по Сирії. У той же час у резолюції наголошується, що ООН повинна зайнятися організацією діалогу між офіційним Дамаском і опозиційними силами. Переговори повинні стартувати вже в січні 2016 року.
Крім того, члени Радбезу ООН підтримують заявлену раніше мета за півроку домогтися формування в Сирії перехідних влади, які б представляли всі верстви суспільства.
Згідно з планом, протягом 18 місяців у Сирії повинні відбутися вільні вибори під контролем ООН. У резолюції йдеться про необхідність паралельної роботи як над політичним дозволом кризи, так і над припиненням вогню в Сирії.
Раніше агентство Reuters з посиланням на власні джерела у дипломатичних кола повідомило, що президент Росії Володимир Путін погодився на відставку Асада.
В ніч з 29 на 30 жовтня у Відні пройшли переговори по врегулюванню сирійського конфлікту.
У переговорах взяли участь 19 делегацій, у тому числі з США, Саудівської Аравії, Туреччини, Ірану, ОАЕ, Катару, Йорданії, Німеччини, Франції, Єгипту, Італії, Великобританії, Іраку, Лівану та Росії.
У заяві за підсумками переговорів сказано, що в Сирії має бути сформовано перехідний уряд, що представляє інтереси всього народу, яке буде керувати країною до наступних виборів. Після виборів у країни повинна з'явитися нова конституція.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на заявлену Росією мета кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ у Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асаду, а не терористи "ІД".