"Чотири чоловіки і чотири жінки, які проводять кампанію з метою стати найбільш впливовим дипломатом у світі, кожен окремо протягом двох годин будуть розповідати Генасамблеї про своє бачення і відповідати на запитання від країн-членів ООН - ред.) і громадянського суспільства", - йдеться в повідомленні AFP.
Безпрецедентні слухання стали частиною політики прозорості щодо вибору наступника Пан Гі Муна, який визначиться 1 січня 2017 року.
"Ми колективно вирішили відкрити обличчя перегонів", - заявив посол Франції при ООН Франсуа Делатр, представляючи новий процес відбору.
Протягом десятиліть вибір наступного генсека організації робили п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН - Британія, Франція, Китай, Росія і США - переважно за "закритими дверима".
Втім, Генасамблея у вересні проголосувала за скасування частини секретності, присутньої в процесі вибору кандидатури, зобов'язавши кандидатів подати офіційну заявку на посаду, представити резюме і з'явитися на слуханнях.
Серед заявлених кандидатів на пост генсека є голова ЮНЕСКО болгарка Ірина Бокова, колишній прем'єр Нової Зеландії Хелен Кларк, а також колишній верховний комісар у справах біженців Антоніо Гутеррес з Португалії.