Генсек ООН побачив ознаки деескалації в конфлікті між США і Іраном

Поділитися
Генсек ООН побачив ознаки деескалації в конфлікті між США і Іраном Мир- занадто велика цінність, щоб ним нехтувати
Антоніу Гутерреш вважає, що світ уникнув дуже гострого протистояння

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вирішив, що точку кипіння протистояння між США та Іраном на даний момент пройдено, і дві протиборчі сторони зменшили загострення готовності продовжувати ескалацію конфлікту.

"Мирне життя - наша найбільша цінність. Це результат важкої роботи, який ми не повинні сприймати як належне", - зазначив він у Twitter

"Я натхнений ознаками того, що ескалація конфлікту в регіоні Перської затоки поступово припиняється. Світ не може допустити нової війни", - підкреслив генсек.

По третьому з моменту загострення листу Постійного представника Ірану при ООН Маджида Тахта-Раванчі генеральному секретарю і Раді Безпеки ООН, Антоніу Гутерреш зробив висновок, що Іран підтверджує, що "не шукає ескалації конфлікту".

"Операція була точною і спрямованою на військові об'єкти, ніякого супутнього збитку цивільним особам або будівлям завдано не було", - вказується в листі Маджида-Тахта Раванчі.

У той же час, президент США Дональд Трамп анонсував пакет потужних санкцій проти Ірануу відповідь на обстріли американських військових баз в Іраку.

"США запровадять нові економічні санкції проти Ірану", - заявив американський президент під час звернення до нації, що транслювалося телеканалом Fox у середу, 8 січня.

Трамп підкреслив, що жоден американський військовослужбовець не загинув, а базам було заподіяно "мінімальних збитків". Це, на думку американського президента, свідчить про те, що "Іран відступив".

Таким чином, кожна з сторін у тій чи іншій мірі залишилася задоволена результатами подій, що відбулися. США знищили одного з своїх могутніх супротивників - генерала Сулеймані, Іран обстріляв військові бази США, довівши тим самим, що може миттєво реагувати на виклики свого "вічного ворога".

Нагадаємо, в ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.

В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено понад 10 балістичних ракет.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі