"У деяких випадках витрати на застосування військових засобів перевищують вигоду", - пояснив він.
При цьому Столтенберг додав, що "розглядаючи становище в Сирії, партнери по НАТО дійшли висновку, що військова операція зробить жахливу ситуацію ще гіршою". В цей же час, голова НАТО визнав, що в Сирії відбувається "страшна людська катастрофа".
На його думку, якби альянс втрутився, це могло б спричинити розростання регіонального конфлікту, а також зростання кількості жертв.
"Якщо на кожну проблему, на кожну гуманітарну катастрофу ми відповідатимемо військовими засобами, то опинимося у світі з ще більшою кількістю воєн і страждань", - сказав Столтенберг.
Тим часом, сьогодні Рада безпеки ООН планує розглянути можливість відправки спостерігачів у місто Алеппо, які б стежили за процесом евакуації мирних мешканців. Росії ж ця ініціатива не подобається.
Тим часом, в ООН попередили, що ще одне місто в Сирії може повторити долю Алеппо. Спецпосланник генсека ООН в Сирії Стеффан де Містура вважає, що війська режиму можуть вчинити так само жорстоко в місті Ідліб.
Генеральна Асамблея ООН у п'ятницю, 9 грудня, більшістю голосів підтримала підготовлений Канадою проект резолюції щодо негайного припинення вогню в Сирії.
Представники сирійської армії заявили про те, що операція по поверненню контролю над Алеппознаходиться в завершальній стадії. Східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років.
Про учасників та основні події сирійського конфлікту читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".