Генпрокурор США Вільям Бар заявив, що в 2016 році американські спецслужби "шпигували" за передвиборчою кампанією Дональда Трампа, і він має намір з'ясувати, чи було це обґрунтовано. Бар сказав про це, відповідаючи на запитання сенатора Джин Шейхин про його плани вивчити обставини рішення ФБР відкрити контррозвідувальне розслідування стосовно членів штабу Трампа, яке потім лягло в основу розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера.
Вільям Бар зазначив, що правила вимагають від американської розвідки шпигувати за політиками лише за наявності серйозних підстав, і він "вважає своїм обов'язком перевірити", чи були такі підстави у спецслужб. Він сказав, що має на увазі діяльність розвідки в широкому розумінні, а не конкретно ФБР.
Раніше Трамп і його прихильники вимагали перевірити розслідування ФБР проти його передвиборної кампанії, стверджуючи, що спецслужба могла керуватися неприязню до нього, і називаючи розслідування Мюллера "полюванням на відьом".
Звільнений Трампом глава ФБР Джеймс Комі говорив, що підставою для розслідування стала інформація про розмову радника штабу Джорджа Пападопулоса з людиною в Лондоні про "вкрадене листування, яке було у росіян і могло нашкодити Гілларі Клінтон".
Спецпрокурор Мюллер з 2017 року вів "російське розслідування". Він не знайшов змови Трампа або його команди з Росією під час президентських виборів 2016 року. Однак самі звинувачення в російському втручанні у вибори в його звіті були підтверджені. У звіті Мюллера йдеться про два доведені факти втручання Росії у вибори - за допомогою "фабрики тролів" близького до Путіна олігарха Пригожина і хакерів, які зламали за наказом РФ сервери Демократичної партії і опублікували через WikiLeaks пошту виборчого штабу Хілларі Клінтон.
Доповідь Мюллера буде опублікована протягом тижня.