Gazeta Wyborcza: Польщі потрібні спокій і ППО після падіння ракети

Поділитися
Gazeta Wyborcza: Польщі потрібні спокій і ППО після падіння ракети © rubaltic.ru
Трагедія в Пшеводові викрила факт, що польській армії бракує певного виду систем для ефективного захисту свого неба.

Ситуація серйозна. На території Польщі - країни НАТО - впала ракета або ракети. Загинули двоє людей. Ракети впали в Пшиводові за 10 кілометрів від кордону України. Зараз про ці події відомо небагато. Все вказує на те, що атака не була умисною.

«Найбільш правдоподібною здається версія, що це була ракета української системи протиповітряної оборони, запущена в напрямку іншої ракети, яка летіла з Росії», - пише на сторінках Gazeta Wyborcza журналіст Павел Вроньський.

Він зауважує, що нинішня ситуація викрила факт, що у Польщі немає протиповітряної і протиракетної оборони короткого радіусу дії. Систем середньої дальності, схоже, теж ще немає. І це результат нехтування, «а в останні роки навіть саботажу» розпочатих в 2014 році закупок для систем «Вісла» І «Нарва». Перші дві з восьми польських батарей систем середньої дальності Patriot тільки нещодавно були взяті на озброєння. США розгорнули свої ракети Patriot на півдні Польщі для охорони своїх військ і аеродрому в Ясенці.

Автор зауважує, що затримки у побудові системи протиповітряної оборони «Вісла» зрозуміти можна. Зрештою, вона базується на американській Patriot. І Варшава хотіли отримати американські комплекси разом з нещодавно розробленою системою ППО IBCS і 360-градусним радаром. Але ніщо не виправдовує зволікання уряду з побудовою системи «Нарва», яка забезпечує оборону короткого радіусу дії.

«Цей захист призначений для боротьби з тяжкими цілями на дистанції до 40 кілометрів.  Такий вид зброї Польща могла купити або збудувати власними силами до 2020 року. 4 листопада цього року віце-прем’єр Маріуш Блащак разом з міністром оборони Великої Британії передали в Замості першу пускову установку системи під назвою «Мала Нарва», яка базується на британських ракетах CAMM і встановлена на шасі вантажівки Jelcz. Одна пускова установка, яка вважається прототипом, не може захистити Польщу і її жителів навіть від таких випадкових атак», - пише польський журналіст.

Він додає, що без системи оборони короткої дії польські військові не зможуть захистити свої танки, пускові установки HIMARS, літаки, які уряд країни купує у великій кількості за гроші платників податків. Зараз Варшава зосереджена на закупці саме такої зброї. Хоча в минулому протиракетна оборона була пріоритетною в програмах модернізації.

«Сьогодні найсучасніші системи ППО короткого радіусу дії є в США, Норвегії (системи NASAMS) і Німеччини (IRIS-T). Вони добре себе показали в Україні, про що свідчить навіть остання російська атака, під час якої велика кількість ракет була збита. Польща не має такої системи ППО, як Україна», - підкреслює автор.

Він радить Варшаві звернутися до союзників в Берліні, Вашингтоні і Осло з проханням розмістити на кордоні Польщі систем короткого радіусу дії, яких немає у польської армії. Тільки так можна захистити громадян країни. НАТО, який, за словами президента Джо Байдена, захищає кожного на всій своїй території, повинен дати потужну відповідь на дії Росії. Альянс повинен збивати всі ракети, які летять зі сходу. А це, на думку автора, означає, що потрібно розмістити додаткові батареї Patriot на сході Польщі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі