Гамбія вийшла з "неоколоніальної" Британської співдружності

Поділитися
Гамбія вийшла з
В заяві уряду Гамбії йдеться, що країна надалі "ніколи не буде входити в неоколоніальні організації, які свідчать про розширення колоніалізму".

Західноафриканська країна Гамбія оголосила про свій вихід зі Співдружності націй - об'єднання з більш ніж 50 країн, до якого входять Великобританія і більшість її колишніх колоній.

У заяві, переданій по державному телебаченню, повідомляється, що "уряд відмовився від членства у Співдружності націй і прийняв рішення, що Гамбія більше ніколи не буде брати участь в неоколоніальній організації, і ніколи не буде частиною будь-якої організації, що є продовженням колоніалізму", передає ВВС.

Як уточнює AFP, за словами джерела у МЗС Гамбії, рішення уряду могло послідувати за пропозиціями Співдружності заснувати у столиці Гамбії спеціальні комісії з захисту прав людини, свободи преси і боротьби з корупцією.

З пропозицією про створення правозахисного органу Співтовариство виступило у 2012 році після візиту до західноафриканскої країни генерального секретаря об'єднання Камалеша Шарми, який зустрівся з президентом Яйя Джамме та іншими високопоставленими чиновниками. Проте всі пропозиції було відкинуто.

Правозахисні організації неодноразово звинувачували Джамме, що прийшов до влади в 1994 році, у порушенні прав людини, тортурах, незаконних арештах політичних опонентів, дискримінації представників меншин і тиску на ЗМІ.

На посаді президента Джамме прославився заявою, що знайшов ліки від СНІДу і астми. Ці важкі захворювання він пропонував лікувати відварами з трав. У 2009 році його адміністрація оголосила кампанію з порятунку країни від чаклунів, після того, як Джамме оголосив, що саме "чаклуни" винні у смерті його тітки. Окрім того, в 2010 році гамбійський президент заявляв, що хоче стати королем країни, нагадує РИА Новости.

У 2012 році Гамбія поряд з такими країнами, як Індія, Японія, Пакистан і Ірак, відновила смертну кару, випливає з доповіді Amnesty International.

Гамбія отримала незалежність від Британської імперії і увійшла до складу Співдружності націй у 1965 році.

У Співдружності вже висловили співчуття у зв'язку з виходом країни зі Співдружності, в той же час підкресливши, що членство в об'єднанні є добровільним рішенням урядів країн, відзначає "Лента.ру".

Гамбія стала не першою країною, яка вийшла з об'єднання колишніх британських колоній і Великобританії. Так, у 2009 році було призупинено членство у Співдружності Фіджі, влада якого звинуватили у відмові від відновлення демократії та подолання політичної кризи. В 2003 році через критику у зв'язку з порушеннями прав людини об'єднання покинуло Зімбабве. !zn

Читайте також:

Президент Гамбії ввів чотириденний робочий тиждень

Єлизавета II почала передавати повноваження принцу Чарльзу

За темпами регресу демократії Україна наздогнала Малі і Гондурас

Великобританія може вийти з Європейської конвенції з прав людини

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі