FT: До 24 лютого ЄС готує додатковий пакет підтримки Києву, зокрема санкції проти РФ і 50 млрд євро

Поділитися
Також новий пакет підтримки включатиме й військову допомогу нашої країни.

Євросоюз готує нові санкції проти РФ та фінансову підтримку Києву напередодні другої річниці повномасштабної війни, пише Financial Times. Таким чином у ЄС прагнуть відновити рівень західної підтримки України, об’єм якої зменшився.

«Це гроші, зброя і санкції в той час, коли ми визнаємо, що [українці] потребують підтримки… Але через два роки ми бачимо, що є межі того, що ми можемо зробити», – сказав один з дипломатів ЄС, який брав участь у переговорах щодо пакета.

Зокрема, Євросоюз готує 13-пакет санкцій проти юридичних та фізичних осіб, пов’язаних з повномасштабним вторгненням РФ, а також довгоочікувану угоду про виділення Києву 50 млрд євро протягом наступних чотирьох років. При чому FT з посиланням на осіб, знайомих із підготовкою угоди, пише, що частину з цих коштів можуть виплатити одразу після укладання документа. Також частиною загального набору, який готують до річниці війни, є 5 млрд військової допомоги на рік та рішення відкласти прибутки від заморожених російських активів.

За даними видання, в рамках санкційного пакета ЄС планує збільшити кількість фізичних та юридичних осіб, чиї активи заморозять, а також, кому заборонять в’їзд на територію країн Євросоюзу. За даними осіб, знайомих з переговорами з цього приводу, навряд чи 13 пакет санкцій включатиме заборону на імпорт російського алюмінію, як того вимагали Польща та країни Балтії. Також у ЄС можуть послабити й інші пункти, аби забезпечити підтримку. Адже попередні спроби деяких країн-членів націлити санкції на російський експорт ядерного палива та зрідженого природного газу до ЄС зазнали невдачі через відсутність консенсусу.

Що стосується 50 млрд євро, проти яких досі виступає прем’єр Угорщини Віктор Орбан, то європейські дипломати, як пише FT, впевнені, що він поступиться. Раніше угорський прем’єр-міністр вже так робив у попередніх ситуаціях, пов’язаних з Україною та Росією.

«Якщо Орбан зірве [поповнення бюджету ЄС], це буде схоже на політичний вихід з союзу», – заявив високопоставлений дипломат ЄС.

Ще одним додатковим елементом за даними видання є можливість авансування частини допомоги Україні, як тільки лідери та Європарламент підпишуть пакет. Щоправда, точна сума такого авансу все ще обговорюється.

Як пише FT, на фоні невизначеності з підтримкою США Європейська комісія хоче гарантувати, що Київ зможе збалансувати свій бюджет, не вдаючись до друкування готівки. Адже останнє призвело б до зростання інфляції. Решту грошей із 50 млрд євро планують виділити траншами протягом чотирьох років у міру того, як Україна здійснюватиме реформи, пов'язані з її заявкою на вступ до блоку.

Пропозиція Єврокомісії щодо російських державних активів датована груднем, але вона не передбачає фактичної конфіскації цих прибутків і передачі їх Україні. За словами високопоставленого дипломата ЄС, який брав участь у переговорах, пропозиція щодо заморожених активів «продемонструє прогрес, але не наблизить гроші до Києва». 

Окремий поштовх на рівні країн «Великої сімки», спрямований на вилучення самих активів, більшість з яких знаходиться в Європі, навряд чи отримає підтримку Італії, Франції та Німеччини. Про це, як пише FT, кажуть представники ЄС та національних урядів. 

Також тривають переговори про реформування так званого Європейського фонду миру, який фінансував поставки зброї в Україну. Про це також повідомляють особи, що беруть участь у переговорах.

Перемовини зосереджені, зокрема, на тому, щоб «поступово відмовитися» від відшкодувань столицям за зброю, яку вони відправили в Україну, і замінити їх на платежі за спільне виробництво зброї. Країни з великою оборонною промисловістю, такі як Німеччина, хочуть, щоб ця поетапна відмова відбулася швидше, ніж країни, які не мають такої промисловості.

Раніше видання Bloomberg повідомляло, що у новий пакет санкцій ЄС можуть увійти додаткові торговельні обмеження та подальше послаблення здатності агресора обходити санкції через треті країни або компанії на європейській території. Водночас там зазначили, що швидко досягти згоди щодо нового, уже 13-го пакету обмежувальних заходів, буде непросто, адже затвердженню попереднього раунду санкцій передували тижні переговорів.

Лідери G7 давно стверджують, що за міжнародним правом Росія зобов’язана припинити війну та заплатити за завдані нею збитки, які, за даними Світового банку, уже перевищують 400 мільярдів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі