Французький письменник застрелився перед вівтарем Собору Паризької Богоматері

Поділитися
Французький письменник застрелився перед вівтарем Собору Паризької Богоматері У Нотр-Дамі застрелився відомий у Франції есеїст-противник одностатевих шлюбів © 20minutes.fr
Ультраправий есеїст, противник легалізації одностатевих шлюбів, покінчив із собою у соборі Нотр-Дам на очах у сотень відвідувачів.

В знаменитому паризькому соборі Нотр-Дам один із відвідувачів застрелився перед головним вівтарем, пустивши собі кулю в рот із пістолета старого зразка.

Самогубцю ідентифікували як 78-річного Домініка Веннера, письменника й есеїста ультраправих поглядів.

У момент інциденту у Соборі Паризької Богоматері перебували півтори тисячі осіб. Всі відвідувачі були негайно евакуйовані.

"Уявляю собі шок, який пережили ці люди - віруючі та туристи", - сказав глава МВС Франції Мануель Вальс, зазначивши, що цей собор є одним з головних символів французької столиці.

За даними ЗМІ, при загиблому були виявлені п'ять чи шість листів, у яких він пояснював причини свого вчинку.

Як з'ясували журналісти, Домінік Веннер свого часу був членом "Секретної збройної організації" (OAS) - угруповання націоналістичного спрямування, що діяло у Франції в часи Алжирської війни у 1950-60 роки.

Окрім того, повідомляється, що останнім часом він був активним учасником кампанії проти легалізації у Франції одностатевих шлюбів. Напередодні трагедії у блозі Веннера з'явився запис, що засуджує ухвалення цього закону. У ньому він говорив, що шлюби гомосексуалістів - "катастрофа для майбутнього", а також про те, що і уряд, і навіть церква Франції сприяли притоку емігрантів з Північної Африки та ісламізації його батьківщини.

Незважаючи на вкрай праву орієнтацію політичних поглядів, Веннер був визнаним есеїстом, автором низки історичних праць, у тому числі про революцію 1917 року у Росії. Його "Історія Червоної армії" була відзначена Французькою академією у 1981 році. Одна з найвідоміших його публікацій - книга "Американські револьвери і пістолети".

Щорічно собор Нотр-Дам де Парі, історія якого налічує понад 850 років, відвідують близько 14 мільйонів туристів. !zn

Читайте також:

У Франції набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів

Femen відсвяткували зречення Бенедикта XVI в Соборі Паризької Богоматері

Парламент Франції виключив із законів термін "раса", але залишив "расизм"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі