Франції доведеться зменшити ціну не проданих Росії кораблів "Містраль" - FT

Поделиться
Франції доведеться зменшити ціну не проданих Росії кораблів "Містраль" - FT Франции тяжело найти покупателя для "Мистралей", который заплатит ту же цену, что и РФ. Иллюстрация © http://giga.ua/
Утримання кораблів коштує мільйони євро щомісяця, тому в Парижі можуть вирішити затопити їх, якщо не знайдеться покупець.

В продажу два військових вертольотоносці "Містраль" вартістю 1,2 мільярди євро у хорошому стані. Можливий торг. Франція нарешті самостійно вибралася із складної дипломатичної ситуації і розірвала угоду з Росією про продаж бойових кораблів. А тепер перед нею стоїть дилема: що ж робити далі з ними?

Про це сьогодні на сторінках Financial Times пише Майкл Стотхард. Утримання в порту двох кораблів, які можуть нести на борту 600 солдатів і 16 військових гелікоптерів, коштує мільйони євро на місяць. Росія збиралася їх купити і навіть відправила матросів у Францію, щоб навчилися ними керувати. Але через військову агресію Кремля проти України угоду було розірвано.

Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан запевнив, що причин хвилюватися немає. В світі є "багато країн", які вже проявили зацікавлення щодо купівлі "Містралей". Однак експерти кажуть, що все не так просто. Парижу потрібен покупець, який захоче купити збудовані за кордоном кораблі в короткостроковій перспективі і за ціною, яка буде хоча б приблизно такою ж, яку пропонувала Росія.

Проблема полягає в тому, що серед 13 країн світу, які оголосили про наміри поповнити свій військових флот новими кораблями у найближчому десятилітті, лише Туреччина і Індія хочуть виконати ці плани впродовж найближчих кількох років. Про це говорять аналітики компанії IHS Jane's.

У обох цих країнах є політичне лобі, яке вимагає, щоб нові кораблі для військового флоту були збудовані на власній території, а не імпортовані. Індія, будучи найбільшим імпортером військових суден, цього року заявила, що збирається будувати кораблі на своїх верфях.

Головний аналітик з питань оборони IHS Jane's Бен Мурс каже, що для Франції найбільшим викликом буде не просто знайти потенційних покупців, оскільки більшість країн завжди готові вести переговори. Найгостріша проблема полягає в ціні. За словами експерта, у Франції немає "жодного шансу" досягти угоди про купівлю "Містралей" за 1,2 мільярди євро, які мала заплатити Росія.

А через тиск на бюджет, Франції потрібно продати кораблі якомога швидше, оскільки їхнє утримання в порту коштує мільйони євро. Не виключено, що Париж може вирішити затопити судна. Про це писали французькі ЗМІ минулого року.

Угода з Росією про продаж кораблів "Містраль", підписана попереднім урядом Франції, вже завдала політичної шкоди нинішньому. Депутат парламенту від правоцентристської Республіканської партії Тіеррі Маріані розкритикував рішення розірвати виконання контракту, заявивши, що це обійдеться платникам податків у 1,6 мільярда євро. Ця сума включає суму вартості кораблів, яку Париж повернув Москві, а також ще 200-300 мільйонів євро, які знадобляться для "дерусифікації" кораблів.

Демонтаж спеціального обладнання з російськомовними позначками, яке було встановлене спеціально для флоту РФ, відбудеться у вересні російською командою. Французький уряд пообіцяв поінформувати парламент про їхню вартість. Лідер французьких радикалів Марін Ле Пен теж розкритикувала розрив угоди з Москвою, пояснивши, що це ставить під удар імідж Франції як надійного постачальника зброї.

Кораблі "Містраль" стали "гіркою пігулкою, яку довелося проковтнути". Але Париж в цьому році уклав чимало угод на постачання оборонного обладнання. Зокрема, він отримав угоду з Єгиптом і Катаром на поставку багатоцільових винищувачів Rafale. Такі ж літаки хоче купити і Індія, яка готова заплатити Франції за них 10 мільярдів євро.

5 серпня президент Росії Володимир Путін і президент Франції Франсуа Олланд у телефонній розмові прийняли спільне рішення про припинення дії контракту на будівництво та поставку двох вертольотоносців типу "Містраль", підписаного в червні 2011 року. У Москві вважають питання "Містралів" повністю врегульованим.

Нагадаємо, 31 липня президент Франції Франсуа Олланд спростував заяву Москви про те, що сторони домовилися про суму компенсації за непоставлені вертольотоносці "Містраль" і про термін виплат.

30 липня помічник президента РФ з питань військово-технічного співробітництва Володимир Кожин заявив, що переговори Росії з Францією щодо "Містралів" завершені.

Раніше російська газета "Коммерсантъ" з посиланням на джерела "у сфері військово-технічного співробітництва" повідомила, що Франція і Росія досягли остаточної домовленості про суму, яку російська сторона отримає як компенсацію витрат на будівництво "Містралів".

27 липня президент Франції Франсуа Олланд заявив, що він прийме рішення про постачання Росії вертольотоносців "Містраль" у "найближчі тижні".

25 листопада 2014 року президент Франції рансуа Олланд ухвалив рішення призупинити поставку Росії першого "Містралю" у зв'язку з нинішньою ситуацією на сході України.

Поделиться
Подготовил/ла Лесь Димань
Заметили ошибку?

Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку

Добавить комментарий
Всего комментариев: 0
Текст содержит недопустимые символы
Осталось символов: 2000
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот комментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК
Оставайтесь в курсе последних событий!
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Следить в Телеграмме