Франція виступає проти передачі НАТО європейської системи ПРО США – WSJ

Поділитися
Франція виступає проти передачі НАТО європейської системи ПРО США – WSJ Центр системи ПРО планується ввести в оперативну готовність до 2023 року © Википедия
РФ неодноразово виступала проти системи, стверджуючи, що це загроза ядерного стримування.

Франція не схвалює передачу під контроль НАТО європейської системи ПРО США, проти будівництва якого виступає Росія, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на високопоставлених французьких чиновників.

За словами джерел, є стурбованість тим, що будь-яка затримка в тому, щоб НАТО взяло під контроль систему ПРО, буде витлумачено Росією як ознака слабкості.

Росія неодноразово висловлювала протест проти системи, стверджуючи, що це загроза ядерного стримування. Представники НАТО наполягають, що система не спрямована на ядерний арсенал Росії, а призначена для перешкоджання ракетного удару з боку таких країн, як Іран.

Альянс і чиновники США чиновники вважають, що якщо НАТО не використовує липневий саміт у Варшаві, щоб взяти під контроль систему ПРО і оголосити її чинною, то Росія заявить, що альянс підпорядковується її волі.

Французький чиновник сказав побоювання Парижа не мають нічого спільного з російською позицією з приводу того, що командування і контроль перейде НАТО. Справа в тому, що французькі офіційні особи кажуть, що вони хочуть переконатися в тому, що система дійсно знаходиться під контролем альянсу, а не США.

"Це не просто технічне питання, чи є політичний аспект", - сказав французький чиновник.

Головною частиною системи є база перехоплення в Румунії, радар для націлювання в Туреччині і американські есмінці в Іспанії. Центр системи ПРО, побудований на кошти НАТО, розташований на авіабазі Рамштайн у Німеччині. Повністю ввести об'єкт в оперативну готовність планується в 2023 році.

13 травня в польському селищі Редзіково відбулася церемонія початку будівництва американської бази протиракетної оборони. Повідомлялося, що на базі будуть розміщені американські установки SM-3. Обслуговувати комплекс будуть понад 200 військових та цивільних фахівців. Будівництво бази планують завершити в 2018 році.

Нагадаємо, що контракт про будівництво бази у польському селищі Редзіково був підписаний у лютому 2016 року. Вартість контракту склала понад 182 млн доларів.

Раніше повідомлялося, що 12 травня США ввели в дію нову систему наземного базування в Румунії. Система ПРО передана командуванню НАТО і буде розміщуватися на допоміжному об'єкті ВМС США в румунському Девеселу, де знаходиться румунська військова база.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі