Населення Фолклендських островів виступило за збереження статусу британської заморської території.
Переважна більшість жителів - 98,8% - на референдумі проголосували за те, щоб залишитися у складі Великобританії. Лише три людини з 1517 (близько 92% виборців) висловилися проти цього.
Група з 10 іноземних спостерігачів, які стежили за ходом голосування, не виявила порушень.
Глава МЗС Великобританії Вільям Хейг вже закликав міжнародне співтовариство визнати результати референдуму.
"Всі країни повинні прийняти результати і підтримати жителів Фолклендських островів, які продовжують розвивати свою територію і свою економіку. Я бажаю їм успіху", - сказав він.
"Ми завжди чітко давали зрозуміти, що жителі Фолклендських островів мають право самостійно визначати своє майбутнє", - додав Хейг.
Як відомо, приналежність архіпелагу Великобританії оскаржує влада Аргентини, яка називає ці острови Мальвінськими. Раніше офіційний Буенос-Айрес вже заявляв, що не визнає результати референдуму.
Як заявила посол Аргентини у Великобританії Алісія Кастро, це голосування - піар-хід, який не має ніякого правового обґрунтування.
"У цього референдуму немає юридичної основи. Його не схвалять і не визнають ні ООН, ні міжнародне співтовариство", - сказала вона журналістам, відзначивши, що "цей референдум не більш ніж вправа у піарі".
Фолклендські острови належать Великобританії з 1830-х років і є предметом територіальної суперечки Сполученого Королівства з Аргентиною.
1982 року дві країни вступили у збройний конфлікт, тоді загинули 649 аргентинських військовослужбовців та 258 британців. Він закінчилася перемогою англійців, незважаючи на це, Буенос-Айрес продовжує вважати ці острови своїми.
Зазначимо, що Фолкленди є важливим перевалювальним пунктом на шляху з Атлантичного в Тихий океан і дозволяють контролювати Південну Атлантику. Кілька років тому в цьому районі була виявлена нафта. !zn
Читайте також:
Аргентина заявила, що Британія направила до Фолклендів ядерні субмарини
Аргентина знову вимагає у Британії повернути Фолклендські острови
Китай випустив глобуси, на яких присвоїв собі майже все Південно-Китайське море
Католицьку церкву Аргентини визнали винною в злочинах диктатури