Focus: У Путіна лишився лише один вихід з війни проти України

Поділитися
Focus: У Путіна лишився лише один вихід з війни проти України © Вгору
Якщо російський автократ зрозуміє, що його армія не здатна воювати далі, він може анексувати захоплені території і поширити на них російську ядерну доктрину.

У війні проти України в Росії закінчуються варіанти подальших дій. На нинішньому етапі план Владіміра Путіна, здається, полягає в тому, щоб закріпити контроль над тими територіями, які його армія вже захопила.

Для російського автократа анексія - крайній вихід з цієї війни. Але він, швидше за все, поки не буде використовувати цей варіант, - пише німецьке видання Focus. Українська влада нещодавно почала говорити про початок третього етапу російської агресії. На першому етапі російська армія намагалася швидко захопити всю Україну «за кілька днів». Однак, після провалу цього плану, вона перейшла до другого етапу, під час якого намагалася оточити і розбити основні сили ЗСУ на Донбасі. Але і в цьому російські сили зазнали невдачі.

На новому третьому етапі російська армія збирається оборонятися на територіях, які їй вдалося захопити раніше. Тому в Києві вважають, що це свідчить про намір Москви вести довгу війну.  Вочевидь, російський уряд думає, що якщо затягнути війну, це змусить Захід сісти за стіл переговорів на російських умовах, а Україну - здатися.

Видання зауважує, що на даному етапі не зрозуміло, які значення і мета такої путінської тактики. Навіть якщо Росія зможе змусити всіх повернутися до переговорів, президент Володимир Зеленський нещодавно чітко дав зрозуміти, що не погодиться на мир, якщо це буде означати появу нових кордонів.

«Якщо ми повернемо все, що нам належить, ми покінчимо з війною», - сказав він у середу.

Але такий результат не влаштовує Путіна. Кінець війни без територіальних завоювань буде для означати його повне банкрутство всередині Росії. Тому, на думку аналітиків Інституту дослідження війни (ISW), у російського автократа є єдиний вихід - анексія. Військові експерти вважають, що Путін спробує інтегрувати окуповані українські території на сході й півдні напряму в РФ у найближчі місяці. Це стосується частин Херсонської і Запорізької областей на півдні, а також Донецької і Луганської областей на сході, які контролює російська армія. Також Москва може спробувати анексувати створені нею сепаратистські анклави в інших країнах: так звану ПМР у Молдові і Південну Осетію в Грузі.

Імітації проведення «референдумів», як у Криму в 2014 році, не буде. Причина проста: навіщо щось таке влаштовувати, якщо все одно ніхто не визнає подібні фальсифіковані «голосування». Прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков нещодавно сказав, що анексія Херсона «повинна мати абсолютно чітке юридичне виправдання і легітимність, як це було з Кримом». Експерти ISW вважають, що після анексії Росія розгорне масові переслідування й репресії, щоб приборкати населення і взяти території під жорсткий контроль. Доступ до інформації замінять російською пропагандою. Інтернет-зв’язок буде здійснюватися лише через російську мережу. Економічне життя окупованих територій переведуть на рублі. Крім того, людей будуть викрадати, страчувати, а українських чиновників замінять російськими колаборантами. Партизан і активістів, які будуть чинити опір окупації, будуть намагатися ліквідувати. Все це входить вже у відпрацьовану схему Кремля для окупації й встановлення контролю над територіями.

В цьому процесі, на думку експертів, Путін прямо чи непрямо оголосить, що російська ядерна доктрина стосується і анексованих територій теж. Це означає, що спроба визволити анексовані українські регіони буде розцінена Росією як атака на її територію. А отже Кремль буде вважати, що має легітимне право застосувати ядерну зброю. В ISW вважають, що імплементація планів з анексії буде залежати від того, як Путін оцінює власну військову силу.

Проголошена мета взяти під контроль всю територію Донецької і Луганської областей досі не досягнута. Експерти сумніваються, що виснажені російські війська взагалі здатні виконати це завдання. Якщо Путін зробить такі ж висновки, цілком можливо, що він швидко перейде до процесу анексії, щоб погрожувати ядерною зброєю ЗСУ, якщо вони підують в контратаку на анексованих територіях.

Втім, російський автократ також може вірити, що його армія ще здатна захопити більшу територію. В такому разі він не буде поспішати з приєднанням захоплених українських регіонів до Росії. Натомість Путін може спробувати мобілізувати більше військ, щоб збільшити свою армію. Втім, на даний момент ризики для Росії високі. Якщо Путін буде затягувати з анексією, не правильно оцінивши ситуацію, він втратить захоплені території. Україна має можливість визволити ці регіони. Українські конратаки можуть відтіснити російську армію, зламавши всі плани Кремля щодо анексії. В такому разі «успіх» Росії у цій війні буде ставати дедалі меншим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі