Незважаючи на санкції і заклики Європейського союзу згорнути свої економічні, особливо енергетичні зв'язки з Росією через її агресивною політикою в Європі і енергетичний шантаж, Фінляндія, навпаки, шукає можливості зміцнити зв'язки з РФ, як не дивно - саме в енергетичній галузі, повідомляє Reuters.
Більш того, взаємозалежність країн може заглибитися у зв'язку з іншим проектом між країнами: Фінляндія має намір почати експорт електроенергії в Росію.
"Ядерна" залежність від Росії
Відмовившись в травні від послуг франко-німецького концерну "Арева-Сіменс", що розробляє устаткування для ядерного заводу в Фінляндії через нібито "занадто повільну" роботу компанії, фінська ядерний концерн Fennovoima почав шукати інших виконавців проекту і, мабуть, знайшов у вигляді російського "Росатома", повідомляє Reuters.
Рішення Fennovoima збільшує довгострокову економічну взаємозалежність між Фінляндією і Росією, причому саме в той час, коли немає ніякої впевненості, щоб прогнозувати майбутні відносини між Євросоюзом і Росією", - зазначає Антто Вийма, старший аналітик фінського інституту міжнародних відносин.
Також Reuters нагадує, що фінський прем'єр-міністр Александр Стубб нещодавно заявляв, що, враховуючи довгий кордон Фінляндії з Росією та тісні торговельні зв'язки, його країна "повинна зайняти дуже прагматичну позицію в підході до політики, яку країна застосовує до Росії".
Разом з тим зазначається, що дебати щодо закупівлі у "Росатома" ядерного реактора на суму від 4-6 мільярдів євро призначено на 14 жовтня, в той час як остаточне рішення парламент винесе в грудні поточного року.
Електрика, інвестиції для Росії і прихильність російському газу
Ще одним проектом, вигідним для фінської економіки, навіть незважаючи на російську агресію на європейському континенті, може стати експорт електроенергії в Росію вже з січня 2015 року, примітно, що саме в ті місяці, коли Європа турбується про обіцяні Росією "перебої" в постачаннях газу своїм країнам.
Так, найбільша фінська компанія з постачання комунальних послуг Fortum вже заявила, що має намір інвестувати 4,2 мільярда євро в Росію тільки за 2015 рік.
Нарешті, фіни на минулому тижні відклали на невизначений строк рішення про впровадження LNG терміналів в якості альтернативи залежно від російських поставок електроенергії. У той же час, відзначає агентство, ті ж Польща і Литва інвестували серйозні кошти для імпорту зрідженого газу з Катару та Норвегії.
Нагадаємо, раніше Фінляндія блокувала нові санкції проти Росії, і тільки після довгих переговорів вдалося "умовити". !zn