Передбачається, що зустріч може відбутися в межах Арктичної ради, який Фінляндія очолить в травні майбутнього року, повідомило в середу газеті "Хельсінгін Саномат" (Helsingin Sanomat) представник міністерства закордонних справ Фінляндії Алексі Хярконен, пише "Інтерфакс".
Проте наголошується, що зустріч може відбутися, "якщо міжнародна ситуація дозволить".
Повідомляється, що раніше Фінляндія мала намір організувати в 2019 році зустріч Арктичного ради на рівні міністрів закордонних справ, а вже зараз планує підвищити статус заходу до рівня глав держав і урядів і провести його в 2017 році, до 100-річчя власної державної незалежності.
В Арктичний рада, крім Фінляндії, Росії та США входять також Канада, Данія, Ісландія, Норвегія і Швеція.
Раніше обраний президент США Дональд Трамп заявив, що виступає за діалог з російським президентом Володимиром Путіним, проте відкидає ідею того, що будь-яке потепління відносин з Москвою можна буде назвати "перезавантаженням".
Експерти Богдан Яременко та Олег Бєлоколос у статті для DT.UA писали, що новообраний президент США Дональд Трамп спробує вибудувати максимально прагматичні відносини з РФ. Аналітики, при цьому, зазначають, що спроба Трампа нормалізувати відносини з Росією зіткнеться з протидією значної частини американського суспільства, оскільки багато представників політичної еліти, лідери думок та авторитетні експерти ставляться до Кремля з недовірою.
Детальніше про перемогу республіканця Дональда Трампа на виборах у США та пріоритети його політики на посаді глави держави читайте в статті Богдана Яременка та Олега Бєлоколоса "Вибори президента США: як сталося неймовірне, і чого очікувати Україні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".