Федеральний суд в Аргентині в понеділок, 23 вересня, видав наказ про “негайний” арешт президента Венесуели Ніколаса Мадуро й міністра внутрішніх справ Діосдадо Кабельйо за злочини проти людяності, скоєні проти дисидентів, повідомляє AP.
За словами позивачів, у Венесуелі з 2014 року діє систематичний план репресій, насильницьких зникнень людей, тортур, вбивств і переслідувань дисидентів.
Члени федерального суду Пабло Бертуцці, Леопольдо Брулья і Маріано Льоренс постановили, що “ордери на арешт Ніколаса Мадуро і Діосдадо Кабельйо повинні бути негайно виконані”, а також, щоб їхній міжнародний арешт був виданий через Інтерпол з метою екстрадиції до Аргентини, йдеться в постанові.
Наказ виданий через кілька годин після того, як Верховний суд Венесуели видав ордер на арешт президента Аргентини Хав'єра Мілея на тлі суперечки між двома країнами щодо затримання на аргентинській території й транспортування до США вантажного літака, який, як стверджує Вашингтон, був проданий підсанкційною іранською авіакомпанією державній компанії Венесуели.
Ця ситуація посилює напруженість у відносинах між Венесуелою й Аргентиною, яка назріває ще з минулого року. Нещодавно Аргентина закликала Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт Мадуро на тлі заворушень у Венесуелі з моменту оголошення його переможцем липневих виборів, заявивши, що дії режиму Мадуро після президентських виборів можуть вважатися злочинами проти людяності.
Венесуельська опозиція наголошує на перемозі свого кандидата Едмундо Гонсалеса, тоді як Мадуро також оголосив себе переможцем. Спірні результати виборів занурили латиноамериканську країну в стан безладу: щонайменше 23 людини загинули, десятки дістали поранення і тисячі були затримані під час протестів. ООН, США, ЄС та деякі інші країни засудили придушення опозиції з боку режиму Мадуро. Про те, що відбувається у Венесуелі, читайте в статті Володимира Кравченка “Венесуельська карта Путіна”.