Про це сьогодні повідомляє інформаційна агенція Reuters. Оборонна ліга країн Балтії зросла на 10% до 16 тисяч солдатів відколи президент Росії Володимир Путін вирішив анексувати український Крим і відправити бойовиків на Схід України. Ці події посилили страх за свою безпеку у маленькій країні, яка входить до НАТО.
"Молодь сьогодні хоче зробити хоч щось для захисту своєї країни", - пояснив 35-річний медик Ріхо Маннік, стоячи поруч з окопаної позицією мінометника під час навчань за участі 700 добровольців. Навчання проходять у селі Пала за 160 кілометрів від кордону Росії.
Маннік в повсякденному житті працює в службі швидкої допомоги. Він переконаний, що здобуті на навчаннях військові навички можуть бути корисними і в цивільних справах. Видання нагадує, що Кремль заперечує обвинувачення Заходу у розпалюванні війни на здебільшого російськомовному Сході України. Але Таллінн боїться, що Москва може наважитися посіяти хаос і в Естонії, аналогічним чином вплинувши на етнічних росіян в балтійській країні, які становлять 25% від населення і живуть в основному в столиці і в Нарві.
Добровольці цілу ніч під час дощу відпрацьовували маневри з відбиття атаки ворога, яка супроводжується реальними мінометними обстрілами. Умови навчань дуже близькі до реальної бойової ситуації. Солдати у камуфляжі бігали між пагорбами і ярами, намагаючись змінити ситуацію на свою користь, аж поки військові "судді" із синіми пов'язками не підтвердили, що нападник зазнав серйозних втрат і був відбитий. Однак тепер добровольцям треба перегрупуватися і окопатися, щоб зберегти позиції. Так проходять маневри під назвою "Північна жаба".
Окрім війни в Україні, багатьох естонців злить вирок російського суду естонському поліцейському Естону Кохверу. Його викрали і кинули за ґрати на 15 років, звинувативши в шпіонажі.
"Викрадення зробило безпеку зв'язку і кіберзахисту ще більш важливою частиною нашої оборони", - сказав командиру Ліги оборони в регіоні Віру полковник Марек Лааністо додавши, що тепер солдати носять спеціальні навушники.
В першій половині 2015 року кількість солдатів Ліги оборони зросла до 15,6 тисяч добровольців. Про це свідчать дані міністерства оборони Естонії. На додачу, в минулому році до нерегулярних оборонних загонів приєдналися 935 людей на фоні новин про російську анексію Криму. Для порівняння в 2013 році добровольцями стали лише 324 особи.
В цей же час, населення Естонії, яке налічує лише 1,3 мільйони людей, старіє. А в професійній армії країни служать 3,2 тисячі солдатів. В цей же час, Таллінн став однією з небагатьох європейських столиць, яка витрачає 2% ВВП на армію в рамках НАТО. З 1991 року Естонія встановила термін військової служби на рівні 18 місяців. Таким чином за час незалежності військову підготовку здобули 60 тисяч осіб.
В цей же час президент Естонії говорить про стурбованість через те, що Європа забула про Україну через кризу з біженцями. Він зазначив, що рік тому для Естонії однією з головних турбот була ситуація навколо Криму, збитого малайзійського "Боїнга" і бойові дії в Донбасі. За його словами, за цей рік ситуація в Україні змінилася не набагато.
Раніше екс-глава МЗС Чехії, лідер опозиційної правоцентристської партії TOP 09 Карел Шварценберг заявив, що питання Криму в міжнародній політиці відійшло на другий план, і є небезпека того, щосанкції з Росії можуть зняти, якщо західні політики вирішать, що РФ виконала умови Мінських домовленостей.
В кінці травня депутат Європарламенту від Литви Габриэлюс Ландсбергіс заявив, що про Крим можуть забути, як це сталося з Південною Осетією і Грузією.