Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган не став надсилати послів західних країн, повідомили в Daily Sabah.
Напередодні він закликав свого міністра закордонних справ вигнати послів 10 країн, включаючи Німеччину та США, які виступили за звільнення ув'язненого лідера громадянського суспільства.
Ердоган заявив, що посли зробили крок назад і будуть обережнішими у своїх заявах.
Зауваження Ердогана пролунали після засідання кабінету міністрів, під час якого посольства Сполучених Штатів та інших країн майже одночасно виступили в Твіттері із заявою про те, що вони дотримуватимуться дипломатичної конвенції про невтручання у справи приймаючої країни.
Ердоган заявив у вихідні, що наказав оголосити посланців з 10 країн, включаючи США, Німеччину та Францію, «персонами нон грата» за заклик до звільнення Османа Кавали, турецького бізнесмена, ув'язненого за його передбачувану роль у 2013 році. Протести у парку Гезі та подальші заворушення, а також спроба державного перевороту у 2016 році.
Стверджується, що президент «позитивно сприйняв» заяви посольств США, Канади, Фінляндії, Швеції, Данії, Норвегії, Нової Зеландії, Нідерландів, Німеччини та Франції про те, що вони дотримуються статті 41 Віденської конвенції про дипломатію. Відносини, в яких викладаються обов'язки дипломатів поважати закони держави, що приймає, і не втручатися у внутрішні справи.
«Ми вважаємо, що ці посли, які виконали свої зобов'язання за статтею 41 Віденської конвенції, тепер будуть обережнішими у своїх заявах», - сказав Ердоган у телевізійному виступі після тригодинного засідання кабінету міністрів у столиці Анкарі, заявивши, що посланці засвоїли урок.
Нова заява «показує, що вони зробили крок назад від наклепів на нашу країну», - сказав Ердоган.
"Ті, хто формував нашу країну так, як вони хотіли в минулому, запанікували, коли Туреччина виступила з власною позицією", - заявив він.
Він описав цю «обурливу» первісну заяву як пряму атаку на судову систему та суверенітет Туреччини. «Наш намір – ніколи не створювати кризу, а захищати гідність нашої країни», – сказав президент.
«Будь-який, хто не поважає незалежність нашої країни та чутливість нашої нації, незалежно від його титулу, не може бути розміщений у цій країні».
«Судова система Туреччини ні від кого не підкоряється», - наголосив Ердоган. «Моїм обов'язком як глави держави було дати необхідну відповідь на цю неповагу до членів наших суддів».
«Ті, хто повернеться до своїх старих звичок, бачачи в доброті Туреччини слабкість, матимуть відповідну відповідь, якщо тільки вони не визнають своїх провин», - зазначив президент.
Раніше міністри закордонних справ України та Туреччини Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу провели дев'яте засідання спільної групи стратегічного планування.