Ердоган погрожує Заходу, приклавши зброю до власної голови — Bloomberg

Поділитися
Ердоган погрожує Заходу, приклавши зброю до власної голови — Bloomberg © voiceofpeopletoday.com
Президент Туреччини добровільно обрав товариство Путіна. Тепер настала розплата, попереджає агентство.

Один з найбільш заяложених афоризмів у зовнішньополітичних колах полягає в тому, що Пакистан веде переговори з Заходом, приклавши пістолет собі до скроні. При президенті Реджепі Ердогані Туреччина відновила цю унікальну техніку політичних торгів, примудрившись направити ще один пістолет на Захід, не забираючи зброю від власної голови. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.

Протягом останніх двох років Ердоган навмисно протидіяв партнерам Туреччини по НАТО, підтримуючи їх супротивника, Росію. Цілком передбачуваним наслідком є ізоляція Туреччини в Сирії та Лівії, де інтереси Анкари знаходяться в прямому конфлікті з інтересами Москви.

Тепер, коли цей конфлікт загострився, коли десятки турецьких солдатів були вбиті, цілком можливо, російськими бомбами, відповідь Ердогана полягає в тому, щоб завдавати удару по підступному Заходу - і погрожувати відкрити шлях для мільйонів біженців, що прямують до Європи. Вочевидь, вимагаючи ще більше європейських грошей на житло для біженців в Туреччині і, мабуть, допомоги НАТО для досягнення військових цілей Ердогана в Сирії.

Підстави для першої вимоги є вагомі. Туреччина вже прийняла понад 3,7 млн біженців і готується до нового величезного напливу втікачів від бойових дій в Ідлібі. Хоча Європа надає значні кошти для утримання біженців в Туреччині, вона може і повинна зробити набагато більше, щоб розділити цей тягар. Сотні тисяч людей, яку втікають з Ідлібу, знаходяться в особливо важкому становищі, страждаючи від морозів на додачу до всього іншого.

Проте Ердоган завдає великої шкоди Туреччині, використовуючи загрозу біженців, щоб змусити замовкнути європейську критику у бік своїх непродуманих дій, таких як його військовий наступ минулої осені на територію союзних США курдських угрупувань в північно-східній Сирії. Коли європейські офіційні особи висловили закономірну стурбованість тим, що наступ відкриває новий фронт в і без того безнадійно важкій громадянській війні і завдає шкоди міжнародним зусиллям по перемозі над Ісламською державою, президент попередив: "Якщо ви спробуєте класифікувати нашу операцію як вторгнення, то ми вчинимо дуже просто. Ми відчинимо ворота і відправимо вам 3,6 млн біженців".

Проте отримати за допомогою подібного ультиматуму військову допомогу у Сирії буде значно складніше. Нехтуючи порадами Заходу щодо наступу в північно-східній Сирії і погрожуючи "османським ляпасом", якщо американські війська будуть заважати, Ердоган тепер хоче, щоб керовані Америкою ракетні батареї "Патріот" не дозволяли російським військово-повітряним силам бити його солдатів і ополченців. Це ті ж "патріоти", від яких він відмовився в минулому році на користь зенітно-ракетних комплексів С-400 російського виробництва.

Реакція адміністрації Трампа була досить обережною: розмови про підтримку, без будь-яких військових зобов'язань. Ердоган визнав, що допомога у вигляді "Патріотів" може і не прийти.

На прохання Анкари НАТО скликало нараду для обговорення ситуації відповідно до статті 4 Договору, на якій держава-член може запросити консультації, якщо вона вважає, що її територіальна цілісність, політична незалежність чи безпека знаходяться під загрозою. Оскільки перші дві категорії явно не застосовні, турки можуть стверджувати, що результат битви за Ідліб має наслідки для безпеки - і не тільки для Туреччини.

Але важко уявити, щоб інші члени альянсу взяли участь в конфлікті. Захід із значною неохотою покладає на Росію хоч якось значну відповідальність за її злочини в Сирії. Швидше за все, вони будуть домагатися дипломатичного рішення і закликають президента Володимира Путіна взяти участь у саміті в Ідлібі 5 березня разом з Ердоганом, канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном. На даний момент Москва не схильна до участі в саміті.

Росія намагається заперечувати пряму участь у вбивствах турецьких солдатів, стверджуючи, що вони стали жертвами обстрілів сирійських сил, але продовжує підтримувати зусилля Башара Асада по вигнанню турків і їх союзників з Ідлібу.

Ердоган випробував свою звичайну тактику ведення переговорів з Путіним, попередивши, що відносини між Анкарою і Москвою можуть бути зіпсовані через Ідліб, навіть якщо подібний розрив залишить Туреччину абсолютно без друзів, а її економіка опиниться на дні. Акції турецьких компаній вже зазнали падіння у зв'язку з ескалацією напруженості в відносинах з Росією і посилення конфлікту поставить під загрозу недавнє відновлення турецької економіки.

Путін розуміє, що Ердоган не посміє натиснути на гачок ні на одному із своїх пістолетів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі