10 жовтня, на зустрічі із членами правлячої партії Туреччини, президент Реджеп Ердоган у відповідь на критику військової операції в Сирії з боку Європейського Союзу загрожує відправити в Європу 3,6 мільйона біженців, повідомляє CNN.
"Європейський Союз, прокиньтеся. Я повторюю це знову. Якщо ви спробуєте окреслити нашу операцію там, як вторгнення, наша задача проста: ми відкриємо ворота і відправимо 3,6 мільйона мігрантів до вас", – сказав він.
Він також додав, що колишні бійці терористичний організації "Ісламська Держава", які утримуються в полоні у курдів, можуть залишитися у в'язниці, або ж відправитися додому в ті країни, які захочуть прийняти їх назад.
Нагадаємо, що Європейський Союз і НАТО закликали Туреччину зупинити військову операцію на півночі Сирії.
Раніше стало відомо, що Туреччина заявила про успішне просування своїх військ на території Сирії в рамках операції "Джерело світу". Уточнюється, що протягом минулої доби турецька артилерія і авіація завдала ударів по 181 об'єкту в прикордонних районах Сирії і вже нейтралізувала 109 терористів.
9 жовтня, Туреччина почала перекидати свої війська на північний схід Сирії. На даний момент, невелика передова група турецьких сил увійшла в Сирію рано вранці в середу недалеко від сирійських міст Таль-Абьяд і Рас-ель-Айн в рамках підготовки до більш широкого наступу.
Напередодні турецький парламент ратифікував пропозицію про продовження військового мандата на операції в Сирії та Іраку до 30 жовтня 2020 року.
Як повідомлялося, 7 жовтня турецька авіація завдала удару по базі курдів з "Сирійських демократичних сил", які разом з США билися проти бойовиків "Ісламського держави". Днем раніше Туреччина перекинула до кордону з Сирією десять вантажівок з бронетехнікою і автобус з військовими.
У кінці серпня Туреччина анонсувала нову військову операцію проти курдських загонів на півночі Сирії. Ця операція стане третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" і "Оливкова гілка". В цей раз турецька армія буде діяти на східному березі річки Євфрат.
19 грудня минулого року Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угрупування "Ісламська держава". Вже в січні армія Туреччини завдала серію артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар в спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті з СДС, які воюють проти ИГИЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робочої партії Курдистану".