Ердоган назвав дату дострокових президентських і парламентських виборів у Туреччині

Поділитися
Ердоган назвав дату дострокових президентських і парламентських виборів у Туреччині Президентські та парламентські вибори у Туреччині перенесли на червень цього року © kremlin.ru
Після невдалого путчу 2016 року в країні зростає невизначеність, що вимагає "вжиття заходів", вважає голова держави.

Туреччина проведе позачергові президентські та парламентські вибори влітку цього року, повідомляє Hurriyet із посиланням на заяву президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана. Позачергові вибори призначені на 24 червня, хоча лідер турецького націоналістичного руху (MHP) Девлет Бахчелі закликала провести їх 26 серпня.

Рух MHP є союзником президентської "Партії справедливості і розвитку". У середу, 18 квітня, Ердоган зустрівся з Бахчелі, а згодом обговорив проведення дострокових виборів із прем'єр-міністром Туреччини та керівником ПСР Біналі Йилдиримом.

Після цього президент Туреччини провів спеціальну прес-конференцію, під час якої заявив про те, що після спроби державного перевороту в 2016 році в країні зростає невизначеність і "перехід до нової системи управління стає дедалі більш актуальним".

"Ми обговорили пропозицію пані Бахчелі та вирішили позитивно підійти до прийняття рішення про дострокові вибори... Ми вирішили провести вибори 24 червня 2018 року", - підкреслив турецький лідер.

Ердоган також наголосив на важливостіт турецької операції "Оливкова гілка" на території Сирії. За його словами, військова операція в Сирії та історично важливі події у регіоні, переважно в Іраку та Сирії (там, де є регіони, заселені курдами, які борються за незалежність – ред.), ставлять Туреччину перед необхідністю вжити заходів щодо усунення політичної невизначеності. Таким чином, вибори в Туреччині з листопада 2019 року перенесені на червень цього.

Спроба військового перевороту відбулася у Туреччині в ніч з 15 на 16 липня 2016 року та завершилася цілковитим провалом – загинули щонайменше 250 осіб, поранення дістали близько 1500. Основні події розгорталися в двох найбільших містах країни - Стамбулі й Анкарі.

Після придушення заколоту в Туреччині було оголошено надзвичайний стан. Разом із безпосередніми учасниками путчу були заарештовані понад 50 тисяч держслужбовців, включно з військовими, суддями, викладачами університетів. Близько 150 тисяч людей залишилися без роботи через підозри у зв'язках із повстанцями.

У спробі перевороту Анкара звинувачує рух проповідника Фетхуллаха Гюлена, який проживає у США. Влада вимагає екстрадувати Гюлена зі Сполучених Штатів, де він живе з 1999 року. Сам Гюлен наполягає на тому, що не має відношення до спроби перевороту. Проповідник пообіцяв повернутися в Туреччину, якщо його вина буде доведена.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі