Ердоган наполягає на якомога швидшому прийнятті Туреччини в ЄС

Поділитися
Ердоган наполягає на якомога швидшому прийнятті Туреччини в ЄС Ердоган побачив покращення у відносинах із Європою
Водночас, голова Європейської ради занепокоєний дотриманням принципів правової держави в Туреччині.

Президент Реджеп Тайіп Ердоган під час саміту Туреччина-ЄС висловив оптимізм щодо покращення відносин із Європою та заявив про бажання якомога швидше приєднатися до Євросоюзу, повідомляє "Укрінформ".

"Туреччина бажає якомога швидше бути прийнята до складу ЄС. Ми хочемо також лібералізації візового режиму для своїх громадян. Наші громадяни не повинні втрачати довіру до ЄС. Ми сподіваємося, що у відносинах між Туреччиною і Європейським Союзом ми залишили позаду важкі часи", - заявив президент Туреччини.

Ердоган підкреслив, що його країна виконує свої зобов'язання щодо боротьби з тероризмом і протистояння потоку біженців, яких на території Туреччини вже близько чотирьох мільйонів.

Водночас, голова Європейської ради Дональд Туск не розділив оптимізму турецького лідера, зауваживши, що ЄС і надалі занепокоєний через ситуацію в Туреччині з дотриманням принципів правової держави, повідомляє DW.

Зокрема, він розкритикував утримання під вартою в Туреччині громадян ЄС, а також висловив занепокоєння щодо військових дій країни в Сирії.

За даними Єврокомісії, під час саміту, що відбувався у болгарській Варні учасники мали обговорити питання енергетики та безпеки, біженців і міграції, боротьби з тероризмом, спрощення візового режиму з Анкарою, а також внутрішньополітичну ситуацію в Туреччині та конфлікти в регіоні.

У січні міністр Туреччини у справах ЄС Омер Челік заявив, що Анкара виступає проти "привілейованого партнерства" з Європейським союзом. На його думку, Туреччину не можна сприймати як "табір для біженців", з яким потрібно співпрацювати у питанні запобігання нелегальній міграції або ж в якості "військового штабу" для звернень щодо боротьби з тероризмом.

Восени президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про те, що його країна більше не зацікавлена у членстві в Європейському союзі, але, у той самий час, Анкара не збирається в односторонньому порядку виходити з переговорів із Брюсселем.

Додамо, що відносини між Туреччиною та країнами ЄС погіршилися після невдалої спроби перевороту в липні 2016 року, коли в країні почалися масові арешти та скорочення. Під час дії режиму надзвичайного стану були заарештовані близько 50 тисяч людей, а понад 110 тисяч звільнили з державної служби або позбавили військових звань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі