Кількість хворих на коронавірус COVID-19 поступово зростає. Станом на середу, 19 лютого, на круїзному лайнері зафіксували 80 нових випадків зараження. Загальна кількість хворих на судні досягла 621. Смертельних випадків не зафіксовано.
Всього на круїзному лайнері 3 700 осіб пасажирів та екіпажу на борту. Там зафіксували найбільшу кількість заражених коронавірусом за межами Китаю.
Івата Кентаро, професор інфекційних захворювань з університету Кобе, потрапив до групи "Команда медичної допомоги при катастрофах", яка працювала на лайнері. За словами Кентаро, окрім групи медиків-надзвичайників на судні не було ніяких інфекціоністів. Співробітники медичної групи не були належним чином проінформовані - багато з них навіть не носили масок, за браком ресурсів.
В той час, коли для перешкоджання розповсюдження вірусу лайнер мали розділити зони на рівні безпечності (червона зона, зелена зона, сіра зона), на кораблі не було ніяких обмежень руху. Заражені пасажири вільно блукали кораблем. Як зазначає професор, колеги з медицини та інших галузей все ще не знають про масштабність цього питання, оскільки японське міністри не бажають обговорювати питання лайнеру.
За інформацією BBC, ситуація на Diamond Princess є абсолютно хаотичною. Лікарі, що працювали на судні, не змогли відокремити заражених пасажирів від здорових.
Лайнер Diamond Princess стоїть на рейді в акваторії японського міста Йокогама з 4 лютого. На його борту судна оголосили карантин після того, як пасажири й екіпаж заразилися від 80-річного туриста з Китаю, він зійшов на берег у Гонконзі 1 лютого.
Багато країн евакуюють своїх громадян з лайнеру, за умови, що вони не були заражені коронавірусом. Загалом на лайнері перебувають представники понад 50 країн. Україна поки не збирається евакуювати громадян з Diamond Princess.