Адвокати Ісакова з рішенням суду не згодні та мають намір його оскаржити. Прихильники експрем'єра називають справу "політично мотивованою".
Ісакова звинувачували у фінансових порушеннях при реконструкції Національного історичного музею в Бішкеку та будівництві іподрому в Чолпон-Аті.
У 2016 році уряд Киргизстану підписав з Турецьким агентством щодо співробітництва і координації (ТІКА) протокол про повну реконструкцію музею, на що виділили 15 млн доларів.
За версією слідства, через те, що Сапар Ісаков (на той час – керівник апарату президента) вимагав закінчити роботи до 31 серпня 2017 року, турецька сторона відмовилася продовжувати реконструкцію. Її довелося проводити за додатково виділені з бюджету кошти, а обладнання купувалося за завищеними у п'ять-десять разів цінами.
Окрім експрем'єра в справі фігурують ще п'ятеро людей, зокрема колишня завідуюча відділом цивільного розвитку, релігійної та етнічної політики апарату президента Міра Карибаєва. Її засудили до штрафу в 260 тисяч сомів (близько $ 3,5 тисяч).
Інші підозрювані пішли на угоду зі слідством, їхні справи розслідуються окремо. Кримінальні провадження розслідуються за статтями "корупція" і "зловживання посадовим становищем".
Нагадаємо, в грудні 2019 року Сапара Ісакова засудили на 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна у справі про корупцію при модернізації ТЕЦ. Експрем'єра позбавили дипломатичного рангу і заборонили обіймати державні посади протягом трьох років.
Ісаков обійняв пост прем'єра у серпні 2017 року, у квітні 2018 року його уряд відправили у відставку. До цього він працював в апараті президента Киргизстану, є близьким союзником колишнього президента Алмазбека Атамбаєва.
У червні 2019 року парламент Киргизстану позбавив Атамбаєва статусу екс-президента, проти нього порушили справи про корупцію, перевищення посадових повноважень і незаконне збагачення. Одна з них стосувалася модернізації Бішкекської ТЕЦ.