Експрем'єр Молдови безуспішно намагався вивезти з країни 50 тисяч євро

Поділитися
Експрем'єр Молдови безуспішно намагався вивезти з країни 50 тисяч євро Юріє Лянке не зміг покинути Молдову з грошима і дипломатичним паспортом © Wikimedia commons
Митники не пропустили Лянке з готівкою, зажадавши додаткові документи про походження коштів.

Юріє Лянке, який до червня 2019 року обіймав в уряді Молдови пост віце-прем'єра з питань євроінтеграції, не зміг вивезти з країни 50 тисяч євро, передає "Укрінформ".

Лянке підтвердив, що зняв гроші зі свого банківського рахунку, щоб поїхати з ними до Румунії. За його словами, ці кошти вказані в його декларації, а співробітники банку запевнили, що наданих ними документів достатньо для вивезення грошей за кордон.

Зазначимо, що згідно з молдавським законодавством, фізичні особи мають право вивозити з країни до 10 тисяч євро без документального підтвердження. Для більшої суми необхідні документи про походження коштів.

"Я попросив митника надати необхідну декларацію, проте співробітник митниці заявив, що потрібен ще один дозвіл", - розповів Лянке журналістам.

Він також пояснив, що користується дипломатичним паспортом на законних підставах як колишній міністр закордонних справ, надзвичайний і повноважний посла. Документ діє довічно.

Довідка ZN.UA
Юріє Лянке у 2009-2013 році був міністром закордонних справ Молдови, а в 2013-2015 очолював уряд. З січня 2018 року по червень 2019 року обіймав посаду віце-прем'єра з європейської інтеграції.

Нагадаємо, 8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни, нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок ACUM.

На екстреному засіданні парламенту ввечері 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати більшістю в 61 голос проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу "Демократичної партії".

Після цього в Кишеневі спалахнули акції протесту, невідомі заблокували будівлі уряду, МВС, Генеральної прокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, а також низку інших установ. А лідер "Демократичної партії" Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку ACUM. А Конституційний суд Молдови знову відсторонив від посади президента Ігоря Додона за нероспуск парламенту.

14 червня уряд Павла Філіпа подав у відставку і визнав новий уряд Майї Санду.

Детальніше про ситуацію в Молдові читайте у статті Артема Філіпенка "Єдність і боротьба протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі