Експерти накреслили сім сценаріїв майбутнього Греції в єврозоні - Die Welt

Поділитися
Експерти накреслили сім сценаріїв майбутнього Греції в єврозоні - Die Welt У Німеччині хочуть залишити Грецію в єврозоні © pronedra.ru
Експерти допускають банкрутство і вихід Афін з єврозони в найближчому майбутньому.

Ще п'ять років тому з нинішньою ситуацією Греція б покинула єврозону, але не зараз, коли німецький канцлер Ангела Меркель виступає за те, щоб Афіни залишилися у валютному союзі, пише німецька газета Die Welt.

У той же час, у фракції Меркель є багато скептиків і противників її позиції. Вихід Греції з єврозони може стати альтернативою, адже у Афін мало часу до 11 травня, дати, коли вони повинні виплатити МВФ 700 млн євро. Влада ще можуть якось "нашкребти" на виплату цього кредиту, але питання про ліквідность залишиться.

Глава уряду Афін Алексіс Ціпрас навряд чи незабаром погодитися на проведення реформ, що могло б відкрити шлях для отримання фінансової допомоги від європейських кредиторів.

Експерти, яких опитало видання, накреслили сім можливих варіантів розвитку подій в Греції.

Перший сценарій – фінансова допомога-таки прийде. У цьому випадку Афінам потрібно домовитися зі своїми партнерами і МФВ до червня, але з часом все-таки провести реформи. Другий транш буде надано у такому випадку з затримкою транш, а потім отримає третій транш розміром в 30-50 млрд євро.

У такому випадку Греція залишиться в єврозоні, і у країни з'явиться шанс відновити економіку. Це можливо лише за конкретних економічних реформ влади. Недолік такого сценарію – зростаючі ризики для кредиторів. При цьому експерти вважають, що такий сценарій має високу ймовірність втілення в життя.

Другий сценарій – це банкрутство. ЄС і Греція не домовляються про програму реформ. Афіни більше не зможуть обслуговувати свої борги перед МВФ і Європейським центральним банком (ЄЦБ). ЄЦБ при цьому починає здійснювати екстрену допомогу для грецьких банків і бере контроль в свої руки.

Як зазначає видання, такий сценарій не малоймовірний. Греція в таких жорстких умовах економії не протягне. Крім того, такі жорсткі заходи пов'язані з високими ризиками. Тому що контроль за рухом капіталу відріже країну від міжнародного ринку капіталу, що може призвести до "турбулентності" в економіці. Такий сценарій може бути лише тимчасовим виходом із ситуації, але ймовірність таких подій – висока.

Третій сценарій (середня імовірність) - введення паралельної валюти. Як перевагу, країна зможе виконувати свої зобов'язання: платити пенсії, зарплати. Недоліком є курс між двома валютами – він буде вкрай нестабільним, паралельна валюта різко обезціниться по відношенню до євро. Це стане причиною сильних політичних потрясінь. У довгостроковій перспективі паралельна валюта – це не практично, кажуть експерти.

Четвертий - друк євро. Так у цього варіанту є перевага – греки змогли би обслуговувати свої борги перед кредиторами. Але це був би кінець Греції в Європі, говорить економіст Холгер Шмідінг. На його думку, це радикальні заходи.

Вкрай низька вірогідність у п'ятого сценарію – поступовий вихід Греції з валютного союзу. Вихід може бути м'яким і безпечним, з одного боку. Але такий крок ставить питання про те, як ЄС після цього зможе допомогти Афінам. Такий крок призведе до масового зниження економічного виробництва та зростання безробіття.

Шостий сценарій ґрунтується на допомозі Росії Греції. "Греція в даний час використовує останню соломинку - кидається в обійми Росії і може отримати мільярди допомоги від Володимира Путіна. У свою чергу, росіяни могли б отримати порт в Піреї", - йдеться в статті.

Греція тимчасово отримає кошти. Але Афіни стануть ізольованими. Експерти оцінили таку ймовірність подій як низьку.

Останній, сьомий, сценарій з середньою ймовірністю – це вихід Греції із зони євро. Як вважають деякі політики і експерти, Греція може стати конкурентоспроможною знову поза валютного союзу. З іншого боку, Європа теж постраждає від такого перебігу подій. "І НАТО доведеться почати турбуватися про те, що Греція занурилася в хаос", - резюмує автор статті.

Читайте також: Найбільш небезпечна загроза для майбутнього Європи знаходиться в Україні, а не в Греції - FT

Агентство Reuters раніше повідомляло, що Греція спростовує чутки про дефолт і заявляє, що може "нашкребти" достатньо грошей для виконання своїх платіжних зобов'язань до червня. Проте пізніше з'явилася інформація про те, що парламент Греції зобов'язала держустанови перевести фінанси в Центробанк.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі