Експерт пояснив приховані мотиви Орбана в його хватці в Закарпаття

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт пояснив приховані мотиви Орбана в його хватці в Закарпаття © PMG.ua
Російська версія подій в Україні надає Будапешту виправдання для акцій із "захисту" угорської меншини.

Із наближенням 100-річчя Тріанонського договору 4 червня 1920 р., що вважається катастрофою для Угорщини, внаслідок якої вона втратили 2/3 територій та 1/3 населення, підігріватиметься реваншистська риторика Будапешта стосовно сусідів - насамперед України. Та на Закарпаття в Будапешті дивляться не тільки як на регіон із районами компактного проживання угорців. Про це пише президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар в своїй статті для DT.UA.

"Контроль над Закарпаттям означає контроль над газовим і нафтовим транзитом через Україну до ЄС, постачанням газу до України з ЄС, значною часткою зовнішньої торгівлі України з ЄС, залізничним та автомобільним потоками вантажів через Україну до ЄС, можливість диктувати свої умови Україні, Словаччині, Румунії та навіть торгуватися з Росією, енергоресурси якої можуть потрапляти до Центральної Європи тільки українським шляхом через Закарпаття. Це пояснює приховані мотиви режиму Орбана у його хватці в Закарпаття", - зазначає автор.

Експерт також звертає увагу на те, що Орбан не випадково в ході зустрічі з Путіним у лютому 2017-го завів мову про ненадійність транзиту газу через Україну.

Гончар також нагадує про "листи Жириновського" (березень 2014 року) до керівництва Польщі, Угорщини та Румунії, які багато хто сприйняв як чергову клоунаду.

"Зокрема в листі йшлося і про українське Закарпаття як область, котра "етнічно й історично належить Угорщині", та проведення референдуму про можливість повернення області до її складу", - додає експерт.

"Під впливом російських версій подій в Україні ("державний переворот", "громадянська війна") Будапешт очікує колапсу української державності, втрати керованості регіонами з Києва та загального хаосу. Таке становище може стати виправданням для акцій "із захисту" угорської меншини, а практично - анексії Закарпаття, що подаватиметься як відновлення історичної справедливості та часткове подолання наслідків Тріанону", - підсумовує він.

Детальніше про вплив Росії на політику Угорщини читайте в статті Михайла Гончара "Орбаноміка з російським ядерним приводом" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі