Експерт не бачить кризи у відносинах України та Польщі: «Не думаю, що сталось щось надзвичайне»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт не бачить кризи у відносинах України та Польщі: «Не думаю, що сталось щось надзвичайне» © vashmnenie.ru
Тарас Качка пояснив, як діятиме механізм спільної верифікації та узгодження постачання до Польщі кількох видів сільгосппродукції.

Відносини України та Польщі, які значно потеплішали після широкомасштабного вторгнення РФ, протягом останнього півріччя стрімко погіршуються, особливо на фоні польських виборів. Однак на думку заступника міністра економіки, торговельного представника України Тараса Качки, кризи у двосторонніх відносинах немає, про що він сказав у коментарі Володимиру Кравченку для статті «Україна та Польща: за крок до прірви».

«Не думаю, що сталося щось надзвичайне. Як ми, так і польська сторона говорить про захист інтересів аграріїв. Звісно, ми обмінялися кількома заявами, попередили про можливу заборону імпорту низки товарів, але це не означає, що ми дотримуватимемося цього сценарію за всяку ціну», – зазначив Качка.

За словами Кравченка, можливо, спокій українського чиновника пояснюється тим, що в польської сторони взяв гору здоровий глузд і вона погодилася обговорювати наданий Україною план щодо виходу з ситуації. Зокрема, Качка зазначив, що Україна запропонувала найближчими місяцями ввести механізм спільної верифікації та узгодження постачання до Польщі чотирьох видів сільськогосподарських товарів — пшениці, кукурудзи, рапсу й насіння соняшника. Верифікація має діяти як тимчасовий захід.

«Для того, щоби плавно розблокувати цю торгівлю, не шкодячи інтересам польських і українських фермерів, буде створено такий механізм. Суб’єкт господарської діяльності звертається до нас, до Міністерства економіки, з інформацією про заплановане постачання продукції, а вже ми зв’язуємося з польською стороною й кажемо їй, що на ось таке підприємство в Польщі збираються відправити ось таку кількість зерна. Якщо вони нам кажуть «о’кей», ми видаємо документ, який дозволяє відправити цей товар», — пояснив Качка.

Цілком імовірно, що Київ також відкличе свою скаргу до СОТ. За словами Качки, якщо Польща зніме заборону на імпорт української агропродукції, позов втрачає сенс.

«Гадаю, що всі рухаються конструктивно. У нас зараз є 60 днів на консультації, а це величезний час для того, щоб досягнути порозуміння», – зазначив експерт.

Принаймні представниця Міністерства сільського господарства Словаччини Крістіна Юрічкова повідомила, що український і словацький міністри сільського господарства провели переговори, під час яких українська влада пообіцяла відкликати свою скаргу до СОТ щодо зерна та скасувати заборону на ввезення словацької агропродукції до України.

У своїй промові на засіданні Генасамблеї ООН президент Володимир Зеленський заявив, що «дехто в Європі розігрує солідарність у політичному театрі, перетворюючи зернову тему на трилер. Може здатися, що вони грають свої ролі, але насправді вони допомагають створити сцену для актора з Москви».

Польща сприйняла цю заяву на власний рахунок та викликала посла України до МЗС. Заступник міністра економіки України Тарас Качка заявив, що українська сторона має намір запровадити у відповідь заборону на ввезення деяких аграрних товарів з Польщі. Також Україна звернулася із позовами проти Польщі, Угорщини та Словаччини до Світової організації торгівлі.  

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що скандал навколо заборони імпорту українського зерна до його країни не матиме значного впливу на відносини з Україною. Польський лідер намагається послабити напругу у відносинах після того, як сам спричинив різку відповідь українського МЗС, порівнявши Україну з «потопаючим, який чіпляється за все».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі