Про це пише Юліан Ханс на сторінках Sueddeutsche Zeitung. Оглядач аналізує вчорашню прес-конференцію президента Володимира Путіна і зауважує, що він досі твердо тримається на своїй посаді. Після тижня паніки через обвал рубля і захмарний курс іноземної валюти, яка спонукала росіян розкуповувати все підряд в магазинах, президент Росії зміг 3,5 години виступати перед пресою і навіть жартувати.
"При цьому не можна стверджувати, що в Путін насправді давав відповіді, оскільки на справді критичні запитання він не відповідав і, як завжди, жартував, розповідав про історію і про ведмедів. А перепитувати президента було неможна", - пише оглядач.
Опитування інформаційної агенції Associated Press показало, що 80% росіян досі підтримують Путіна. Але жити в країні стало значно важче, і різниця між пропагандою і реальністю стає дедалі більш очевидною. Ринок цю різницю помітив раніше за громадян Росії. Це і спричинило відтік капіталу.
"Прес-конференція Путіна показала, що в нього й гадки немає, як вивести країну з нинішньої кризи. Більше того, економіка для нього стала другорядною, оскільки патріотичний пафос і розмови про російського ведмедя, якого неможна приручити, досі працюють і змушують росіян довіряти президентові", - йдеться в статті.
Тому, на думку автора, є всі підстави вважати, що Путін протримається на своїй посаді ще кілька років. Але диверсифікації економіки, про яку він говорив, не буде, так само, як її не було і в ситі 2000-ні роки.
Поряд з цим, казка про "велику державу" починає руйнуватися. А курс євро і долара нагадує росіянам про неприємну реальність. Холодильник починає перемагати телевізор: ріст цін на харчі робить оптимістичну картинку на екрані не правдоподібною.
"Нинішня ситуація стає дедалі більш ризикованою для Путіна, тому не можна виключати можливості, що режим посилить репресії проти невдоволених", - пише оглядач.
Видання Gezata Wyborcza писала, що пропагандисти Кремля мають росіян за "повних ідіотів". Факти перекручуються настільки грубо, що одна брехня часом очевидно суперечить іншій. В цей же час, жорстка пропаганда Росії викликає стурбованість в західноєвропейських столицях. Політики в ЄС побоюються, що інформаційна кампанія Кремля може вплинути на громадську думку в ЄС. А в Держдепі США вважають, що пропаганда РФ досягла неймовірних масштабів. Тому НАТО почав інформаційну війну проти пропаганди Росії.