Тропічну частину Атлантичного океану покрили понад 24 мільйони тонн бурих водоростей – саргассума. Це, за підрахунками дослідників, на 20% більше за рекордну кількість, зафіксовану в 2018 році.
Водорості гниють на пляжах, отруюючи повітря, в них заплутуються тварини та мотори човнів, розповідає агентство Associated Press. Це найгірший рік за всю історію спостережень, стверджують вчені.
Екологи пов'язують рекордне зростання саргассуму з підвищенням температури води через глобальне потепління та стікові води, що містять азотні добрива.
Гниючі водорості виділяють сірководень, отруюючи повітря. У так званих слані саргассума гине риб. Деякі черепахи, у тому числі, занесені до Червоної книги, заплутуються у водоростях і гинуть, інші не можуть відкласти яйця на пляжах через скупчення водоростей на піску.
Крім того, саргассум забиває опріснювальні установки в США, які допомагають боротися з багаторічною мегазасухою. Деякі курорти Карибського моря були змушені закритися, тому що їх пляжі покрила бура маса, що розкладається.
Саргассум, що розрісся, також "задушив" рибну промисловість, пише AP NEWS. Водорості пошкоджують мотори човнів та рибальські снасті – рибалки не можуть дістатися своїх рибальських угідь. Особливо від цього постраждав острів Барбадос у Карибському морі.
Крім того, скупчення морських водоростей справляє серйозний вплив на довкілля. Саргассум, що розкладається, змінює температуру води та її кислотність, що призводить до загибелі інших водоростей, коралів і губок.
Саргассум - рід морських бурих водоростей із сімейства саргасових водоростей. Саргассуми прикріплюються до дна, а відірваними, утворюють так звані слані, які вільно плавають. Поширений на берегах теплих морів планети. Слані утворюють так звані саргасові моря, "луги океану", що ускладнює рух кораблів. Найвідомішим з таких морів є Саргасове море Атлантичного океану.