Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, не встигнувши вступити на посаду, вже висунув Європейському союзу умову щодо угоди про вихід Британії з складу ЄС, повідомляє 28 липня британське видання The Guardian.
Вимогою Джонсона є беззаперечна відмова від механізму, покликаного запобігти поверненню жорсткої межі між Ірландією та Північною Ірландією, або так званого "ірландського бекстопу".
"Якщо ми позбудемося від бекстопу цілком і повністю, то ми досягнемо великого прогресу", – заявив Джонсон.
Британський прем'єр вважає, що цей пункт угоди спрямований на "спробу розділити" Великобританію, та взагалі, є антидемократичним. Джонсон додав, що не хоче "жорсткого" Brexit за сценарієм без угоди, проте у разі збереження "бекстопу" він не бачить іншого виходу.
23 липня колишній мер Лондона і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон виграв гонку за лідерство Консервативної партії і стане наступним прем'єр-міністром Великобританії. Джонсон переміг Джеремі Ханта в гонці за те, щоб стати лідером британських консерваторів. Джонсон набрав 92153 голсов серед консерваторів, Хант вдвічі менше - 46656.
Зазначимо, Борис Джонсон є одним з головних політиків, завдяки яким Brexit взагалі став можливий. Він звинувачував Євросоюз у тому, що політика Брюсселя призвела до війни в Україні, президента Сирії Башара Асада називав "чудовиськом", а російського президента Володимира Путіна порівнював з ельфом Доббі із саги про Гаррі Поттера.
Джонсон пішов після занадто м'якої, на його думку, угоди з Євросоюзом, підготовленою його ж партією. Упродовж останніх місяців він був депутатом-задньолавочником (не обіймав посад в уряді) і нещадно критикував прем'єр-міністерку Терезу Мей.
Велика Британія залишається членом Євросоюзу до 31 жовтня, але зможе вийти раніше, якщо вже тричі відкинуту Палатою громад угоду все ж таки вдасться прийняти.
Докладніше про те, чому відставка Мей може стати ключем до виходу з кризи Brexit, читайте у матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".