Завершилася віртуальна зустріч лідерів Великої сімки (G7), на якій лідери США, Німеччини, Франції, Італії, Японії, Британії, Канади і Європейського союзу обговорювали ситуацію в Афганістані. Про це повідомляє The Guardian.
Поки немає офіційних тез та заяв про те, до чого все ж змогли домовитися країни Великої сімки. Проте, в ЗМІ просочилася інформація, що Джо Байден, як повідомляється, планує дотримуватися крайнього терміну 31 серпня для завершення місії по евакуації в Кабулі, незважаючи на вимоги інших світових лідерів продовжити операцію в наступному місяці. З таким закликом, зокрема, виступав прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон. Дії президента США щодо Афганістану багаторазово піддавалися критиці на міжнародній арені.
Крім того, офіційний Лондон піднімав питання про санкції проти «Талібану», щоб тиснути на радикальний рух, яке взяло під контроль владу в Афганістані.
Бойовики «Талібану» дали силам коаліції час до 31 серпня, щоб завершити евакуацію з Кабула. Після 31 серпня таліби обіцяють заборонити вильоти літаків з аеропорту.
Після початку виведення військ США з Афганістану таліби розпочали наступ на країну. Закінчилося це тим, що 15 серпня терористи увійшли до Кабула, а президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну.
Через кілька днів таліби оголосили «амністію» по всьому Афганістану і закликали жінок приєднатися до їх уряду. Так терористи намагалися заспокоїти Кабул, де напередодні відбувався хаос в аеропорту, коли люди прагнули втекти з країни.
В Афганістані залишилася одна провінція - Панджшер - яка не підкорилася талібам. Там 18 серпня вивісили прапор опору.Перший віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех приїхав в Панджшерську долину і оголосив себе президентом.
Детальніше про ситуацію читайте в статті Олексія Їжака "Трагедія Афганістану: "Талібан" прийшов". Також про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні читайте у статті Миколи Замікули "Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?".