До одного аеропортів Венесуели 10 грудня прибули два найпотужніших російських бойових літака - стратегічні ударні бомбардувальники-ракетоносці дальньої дії Ту-160 у супроводі військово-транспортного літака Ан-124 "Руслан", з посиланням на Міністерство оборони РФ пише ТАСС.
При цьому повідомляється, що крім трьох вказаних літаків до Венесуели окремо прибув спеціальний далекомагістральний літак Іл-62 Повітряно-космічних сил РФ. На ньому до Венесуели прибуло більше 100 російських пілотів і фахівців.
Російські літаки приземлилися у міжнародному аеропорту Майкетія Боліваріанської Республіки Венесуела.
Маршрут російського загону проходив над Атлантичним океаном, Баренцовим, Норвезьким, Карибським морем. Ракетоносці Ту-160 на окремих етапах перельоту супроводжувалися винищувачами F-16 ВПС Норвегії.
Міністр оборони Венесуели Володимир Падріні заявив, що прибуття літаків показало, що "ми також готуємося захищати Венесуелу до останнього дюйма, коли це необхідно" і додав, що навчання будуть проводитися з метою підвищення рівня взаємодії систем аерокосмічної оборони обох країн. Подробиць про навчання міністр не повідомив.
Також Падріні зазначив, що в останні роки Венесуела придбала у Росії військової техніки на мільйони доларів.
Ту-160 "Білий лебідь" (за класифікацією НАТО - "Blackjack") - найпотужніший літак російських Військово-космічних сил. Ту-160 - це стратегічний ракетоносець дальнього радіусу дії, адаптований у першу чергу під використання ракет з ядерною бойовою частиною; також може нести на собі широкий спектр озброєння, включно з бомбами декількох видів та високоточними ракетами. На 2018 рік на озброєнні Росії стоїть 16 подібних літаків. Україна після розпаду СРСР також мала дивізію цих бомбардувальників, які у 1999 році частково були порізані на металобрухт, частково - передані РФ.
Нагадаємо, 3 грудня стало відомо, що президент Венесуели Ніколас Мадуро відправився в Росію на зустріч з Володимиром Путіним. Мадуро анонсував "інтенсивну і дуже важливу зустріч з президентом РФ".