Зменшуючи обсяги постачання газу «Північним потоком-1» до 20% його потужності, Росія насамперед шкодить собі, а не Європі. Це «катастрофічний удар» по її економіці. Таку думку в журналі Fortune висловили дослідники з Єльського університету, які проаналізували ситуацію в російському енергетичному секторі, повідомляє Радіо Свобода.
Дослідники Джеффрі Сонненфелд і Стівен Тіан вважають, що суто з економічної точки зору європейський ринок Росії потрібен більше, ніж світ потребує російських енергоресурсів. У 2021 році країни Європи імпортували 46% енергоресурсів із Росії, тоді як експорт до Європи склав 83% всього обсягу російського експорту. Тепер через свою політику Москва змушена продавати свою нафту азійським країнам із 35-відсотковою знижкою.
«Втрати Росією доходів від експорту нафти і газу наближаються до катастрофічних, враховуючи зростаючі державні витрати, дефіцит бюджету, що досяг двох відсотків і золотовалютні запаси, що виснажуються», – пишуть Джеффрі Сонненфель і Стівен Тіан.
Путін розраховує на розкол європейських країн. Але така тактика не спрацює, вважають американські аналітики. Політики в Європі та США роблять спільні дії. Видобуток природного газу та виробництво зрідженого газу в інших країнах, зокрема у США, досягли рекордного рівня, видобуток нафти наближається до рекордної позначки.
Нагадаємо також, після візиту Байдена на Близький Схід Саудівська Аравія та Ірак наростили подачу нафти до країн Європи. Також після тримісячної перерви експорт нафти відновила Лівія. А щодо газу Захід домовляється з країнами Африки, зокрема з Нігерією.