Доповідь Стенфорда назвала провалом операцію російських розвідників у Facebook перед виборами в США

Поділитися
Доповідь Стенфорда назвала провалом операцію російських розвідників у Facebook перед виборами в США © Андрій Товстиженко, DT.UA
В останні кілька років російські розвідники зробили активні спроби створення більш вигідного для РФ інформаційного поля, але отримували низьку активність. Аналіз був проведений за замовленням комітету з розвідки сенату США.

Дослідники з Internet Observatory Стенфордського університету проаналізували активність сторінок в Facebook, які, за даними соціальної мережі, пов'язані з Головним розвідувальним управлінням Росії. Аналіз був проведений за замовленням комітету з розвідки сенату США. У доповіді дослідників кажуть, що майже всі пости, залишені з цих акаунтів, не викликали жодної реакції у інших користувачів Facebook, пише Washington Post.

Згідно иследованию, вчені зібрали для комітету 28 папок з 33 сторінками в Facebook. Відомості включають в себе всі пости та повідомлення, зроблені власниками сторінок, а також фотографії, відео та інші мультимедійні файли, пов'язані зі сторінками.

Експерти вивчили 1576 оновлень статусів на сторінках і прийшли до висновку, що відгук інших користувачів в соцмережах на ці оновлення був мінімальним: сукупно посади набрали 4830 лайків, 5469 реакцій і 902 коментаря. При цьому 81% посад у Facebook не зуміли зібрати ніякої реакції. Найбільше аудиторія реагувала на записи хакерської групи Fancy Bear, яку пов'язують з Росії.

Як відзначають у доповіді, що в останні кілька років російські розвідники зробили активні спроби створення більш вигідного для РФ інформаційного поля. Зокрема, неефективними експерти вважають спроби ГРУ Росії поширювати через соціальні мережі інформацію, здобуту в результаті злому чужих ресурсів.

"Хоча ГРУ РФ проводило операції в Facebook, воно або не розглядало максимізацію залучення соціальної аудиторії в якості пріоритету, або не мало можливості для цього. Навпаки, воно, схоже, будувало свою роботу так, щоб досягати результату іншими способами", - наголошується в звіті.

Однак автори документа попереджають, що в майбутньому спецслужба допрацює свої методи, що дозволить підвищити їх ефективність в епоху інтернету.

Коментуючи результати дослідження, сенатор Марк Уорнер очолює фракцію Демпартії в SSCI, заявив газеті Washington Post, що Facebook необхідно активізувати боротьбу зі спробами перетворити соцмережа в інструмент для маніпулювання американськими виборцями.

Нагадаємо, що в липні 2018 року спецпрокурор Роберт Мюллер пред'явив обвинувачення 12 людей, яких влада США називають офіцерами головного управління Генштабу Збройних сил Росії, у зв'язку з атакою на сервера структур Демократичної партії пошту членів передвиборчого штабу кандидата в президенти США Хілларі Клінтон.

В Мін'юсті США 18 квітня опублікували відредаговану версію доповіді спецпрокурора Мюллера, який розслідував втручання Росії в американські президентські вибори протягом близько двох років.

Мюллер прийшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі