Росія посилює свої прагнення до зближення з Африкою, пропонуючи цифрову експертизу в рамках стратегії, яку підтримує молодша донька президента Владіміра Путіна, пише Bloomberg.
Посадовців із близько трьох десятків африканських країн запросили наступного місяця до Москви на зустріч із російськими ІТ-фахівцями та інвесторами, які пропонують цифрові послуги, спрямовані на покращення управління.
Проект підтримується центром «Іннопрактика», який входить до фонду національного інтелектуального розвитку, де генеральним директором є молодша донька Путіна Єкатєріна Тіхонова.
Путін розширює свою діяльність в Африці, оскільки Кремль прагне налагодити тісніші зв’язки з країнами глобального Півдня, аби протистояти впливу санкцій США та Європи через війну Росії в Україні. Просуваючи свій цифровий досвід у сферах від кібербезпеки до державних послуг і електронного голосування, Росія може отримати перевагу в конкуренції з Китаєм, США та Європейським Союзом за вплив на континенті.
Організатори проекту від коментарів відмовилися. Зустріч африканських офіційних осіб у Росії є частиною інформаційно-пропагандистського проекту під назвою «Програма обміну знаннями з електронного урядування», який фонд запустив у липні разом із Московською вищою школою економіки.
Путін ретельно оберігає приватне життя 37-річної Тіхоновой та її старшої сестри Марії Воронцовой, 38-річної лікарки-ендокринологині, і публічно не визнавав, що вони його дочки.
США, Європейський Союз і Велика Британія у квітні минулого року ввели санкції проти обох жінок через війну Путіна в Україні. Міністерство фінансів США заявило, що робота Тіхоновой підтримує російську оборонну промисловість, тоді як Воронцова «керує державними програмами, які отримали мільярди доларів від Кремля на генетичні дослідження і контролюються особисто Путіним».
Тісно пов’язані з Путіним керівники багатьох найпотужніших державних компаній Росії входять до опікунської ради «Іннопрактики», включаючи генерального директора «Роснєфті» Ігоря Сєчіна, голову банку ВТБ Андрєя Костіна , виконавчого директора «Газпрому» Алєксєя Міллєра та генерального директора збройового конгломерату «Ростех» Сєргєя Чємєзова . На своєму сайті компанія називає себе «посередником для представників науки, бізнесу, освіти та влади» .
Росія «втратила багато часу» в Африці і повинна надолужити згаяне у розвитку відносин, заявив у вівторок заступник міністра закордонних справ Міхаіл Богданов під час дискусії про відносини з континентом на щорічному форумі «Прімаковскіє чтєнія» в Москві, додавши, що Москва має діяти швидше, енергійніше та ефективніше.
«Поліпшення цифрової експертизи африканських чиновників буде виграшним для обох сторін», — заявила виконавчий директор Innopraktika Анастасія Павлєнко на дискусійній панелі на російсько-африканському форумі, організованому Путіним у Санкт-Петербурзі в липні.
За її словами, створення незалежних систем електронної держави дозволить африканським країнам зміцнити свій суверенітет.
Російські найманці групи Вагнера, розміщені в низці африканських держав в останні роки, допомогли Кремлю відновити частину свого впливу радянських часів у багатому ресурсами регіоні, який був втрачений після холодної війни.
Цього тижня Росія також почала безкоштовні поставки 200 тисяч тонн зерна до шести африканських країн до кінця року. Хоча це лише незначна частка того, що вони споживають, зроблена Путіним у липні пропозиція послідувала за критикою про те, що війна Росії в Україні та вихід з угоди, яка сприяла експорту українського зерна через Чорне море, завдають шкоди африканцям, підвищуючи світові ціни на продовольство та добрива.