У ці вихідні в Відні світові держави спробують скласти список "законних" повстанських угруповань у Сирії, які будуть включені в майбутні мирні переговори, повідомляє британська газета The Times.
Виступаючи у Вашингтоні, міністр закордонних справ великої Британії Філіп Хеммонд зазначив, що у процес переговорів, швидше за все, включать ісламістські угруповання, якщо ті погодяться на прийняття участі у виборах.
"Це вимагатиме серйозних зусиль від сторін, в тому числі з боку США", - сказав він.
Хаммонд припустив, що такий список був би спільним зусиллям західних держав у спробі перешкодити військовій повітряній кампанії Росії в Сирії, яка спрямована проти повстанських груп, що борються проти режиму Асада.
В інтерв'ю виданню The New York Times, він сказав, що Захід повинен бути готовий до включення деяких ісламістських угруповань у цей список. При цьому він визнає, що бачення ситуації повстанців відрізняється від бачення західних країн.
14 листопада у Відні міжнародна зустріч по сирійському врегулюванню, в якій візьмуть участь США, Великобританія, Росія, Іран і Саудівська Аравія, зустрінуться, щоб спробувати домогтися прогресу в політичному рішенні війни, яка забрала життя більш ніж 250 тисяч осіб і спровокувала хвилю міграції (більш ніж на 11 млн біженців).
За словами британського міністра, серед перших завдань - визначити, "хто є терористом" серед повстанських угрупувань.
"Росія є партнером (Асада – ред.) у вбивствах сирійського народу і ті, хто нас вбивають, не мають право визначати, хто терорист, а хто ні. Росія не бомбила терористичну "Ісламську державу", а потрапляла у повстанців проти режиму Асада", - говорить представник повстанців Ахмад Мохаммад.
Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.
Як писав у статті для DT.UA Сирійський "бікфордів шнур" Путіна Віктор Каспрук, президент РФ Володимир Путін добре розуміє, що ні країн ЄС, ні США не готові піти на введення своїх військ і проведення наземної операції, а обмежаться лише бомбардуванням позицій "Ісламської держави". Це відкриває для Москви можливість перейти в майбутньому до використання десантних військ та спецпідрозділів ГРУ.