Влітку минулого року російські соціологи відзначили появу роздратування росіян зовнішньополітичною активністю свого президента, яка почала оцінюватися громадянами як занадто дорога іграшка та вимивання коштів із російського бюджету на "допомогу" іншим, замість того, щоб підтримувати свої бідні верстви населення. До бідних, до речі, сьогодні зараховують 51,1% громадян РФ.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко, заступник керівника Центру досліджень проблем РФ (Національний інститут стратегічних досліджень). За її словами, дві третини росіян - бюджетники, тому політика державних витрат має для них життєво важливе значення і сприймається дуже особисто.
"Таким чином, у Росії сформувалася ситуація, коли цілі керівництва дедалі більше не збігаються з бажаннями простих громадян. У влади - грандіозні проекти й зовнішньополітичні стратегії. У росіян - бажання жити краще. Так званий "кримський консенсус" (згода населення терпіти певні економічні ускладнення й перегини авторитарного режиму як плату за політику Путіна "вставання з колін"), за оцінками російських оглядачів, закінчився", - зазначає експерт.
Детальніше про проблеми путінської Росії читайте у статті Ірини Павленко "Російський глухий кут" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".